Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
14. augusta 2012 PR správyOstatné od PRservis.skSITA Diskusia()

Krádeže v bytových pivniciach rastú

BRATISLAVA 14. augusta – Na Slovensku máme státisíce bytov. A takmer každý z nich má aj svoju pivnicu. Lenže kým na bezpečnosť svojho bytu voči vykradnutiu už myslíme akosi automaticky a chránime si ho, napríklad dobrými bezpečnostnými dverami, na svoje pivničné priestory zabúdame. A pritom je to rovnako „náš“ priestor, ako aj ten v byte. A to práve v poslednom období využívajú zlodeji. Nárast počtu vykradnutých bytových pivníc je veľký a každým mesiacom sa zvyšuje. Aj keď veci, ktoré máme vo svojich pivniciach sú väčšinou sezónneho charakteru, ako napríklad lyže, sánky, bicykle, pneumatiky na auto, či zaváraniny a na prvý pohľad možno nie vysokej hodnoty, práve tieto sa stávajú najčastejšou korisťou zlodejov.

Väčšina bytových pivníc je chránená vlastne len latkovými stenami a uzamykaná rôznymi visacími zámkami. Po vniknutí zlodeja do pivničných priestorov títo zvyčajne vylamujú viac kójí naraz. Sú to tie, v ktorých ich niečo zaujme, alebo tie, do ktorých nevidieť, čo je v nich uskladnené. Prekážkou im nie sú ani veľké drahé visiace zámky s mohutnými petlicami, či rôzne amatérske vystuženia „domácich majstrov“. Ani sebelepší zámok, či mohutné skrutky, totiž neodolajú v drevenej latkovej konštrukcii. Zlodejom nahráva aj dostatok času a kľudu, ktorú majú k svojej práci k dispozícii.

Logické riešenie, s ktorým sa už stretávame, a tým je výmena hlavných vstupných dverí do spoločných pivničných priestorov za kvalitné bezpečnostné, má však svoje slabé miesto. Tým je množstvo kľúčov, ktoré bývajú od týchto dverí rozdaných, ale hlavne nemožnosť kontroly, koľko duplikátov týchto kľúčov po čase existuje a komu sa dostanú do rúk. A správnym kľúčom ktokoľvek odomkne aj tie najbezpečnejšie dvere. Takže sa vraciame opäť k tomu, že ak svoj pivničný priestor chceme plnohodnotne využívať, musíme sa postarať sami o jeho zabezpečenie. Tu nás zaujalo na trhu nové riešenie, nazvané bezpečnostná bytová pivnica.

„Špeciálne pre slovenský trh sme vyvinuli systém ľahkej oceľovej pivničnej steny s jednoduchými dverami. Pôvodná drevená stena, ktorá ohraničuje pivničnú kóju patriacu k jednému bytu, sa nahradí novou a pevne a spoľahlivo uchytí do podlahy, stropu a bočných stien domu. Uzamknutie, po jednoduchom otočení kľúča, nám bezpečne istí dvere do podlahy, stropu aj v štandardnej výške.“ vysvetľuje konateľ spoločnosti ADLO – bezpečnostné dvere, Ing. Jozef Adame.

Ide o cenovo prístupné riešenie, ale pritom dostatočne pevné a odolné voči všetkým spôsobom násilného napadnutia, ktoré používajú pivniční zlodeji. Spoľahlivo nás ochráni pred hrubou silou, skrutkovačom, kladivom, všetkým druhom páčidiel, či dokonca pílkou na železo. A svojim konštrukčným riešením umožňuje akékoľvek rozmery, či atypické tvary, s ktorými sa často v pivniciach stretávame.

Takáto pivnica nás oslovila, a to najmä svoju jednoduchosťou, originalitou riešenia a pritom dostatočnou bezpečnosťou. Takže nezabúdajme na to, že aj naše pivničné priestory patria k nášmu bytu a začnime ich naplno využívať na to, na čo majú slúžiť. Pomôcť nám k tomu môže napríklad „bezpečnostná bytová pivnica“.

PR Servis je komerčný informačný servis určený na publikovanie tlačových správ, informácií, vyhlásení a oznamov určených médiám a verejnosti. Texty sú vysielané v znení, dodanom klientom, bez redakčnej úpravy. Agentúra SITA je distribútorom týchto informácií a za ich obsahovú a štylistickú úroveň nezodpovedá. E-mail: prservis@sita.sk .

ax

K téme

Bicykel si nemusíte poisťovať pre prípad krádeže – všetko máte kryté v rámci poistenia domácnosti. Dokonca aj škody, ktoré spôsobíte iným ako cyklista Daňová odborníčka Grant Thornton upozorňuje firmy: Pre kontrolný výkaz za 3. kvartál treba použiť nový formulár

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Ostatné

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.