Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
30. novembra 2012 PR správyOstatné od PRservis.skSITA Diskusia()

Konferencia o migrácii zahraničných študentov do SR a EÚ

BRATISLAVA 30. novembra – IOM Medzinárodná organizácia pre migráciu ako koordinátor Národného kontaktného bodu Európskej migračnej siete (EMN) v SR organizuje 4. decembra 2012 v Bratislave konferenciu Migrácia študentov z tretích krajín do SR a EÚ. Konferencia predstaví existujúce politiky, opatrenia a ich vplyv na migráciu študentov z tretích krajín do vybraných krajín EÚ.

Zástupcovia Národných kontaktných bodov EMN na Slovensku, v Českej republike, v Rakúsku a v Nórsku predstavia hlavné zistenia EMN v týchto krajinách o migrácii zahraničných študentov a politikách týkajúcich sa študentov z tretích krajín. Súčasťou konferencie bude aj panelová diskusia zástupcov štátneho a verejného sektora o prínose a dopade migrácie zahraničných študentov.

Konferencia je určená pre zástupcov inštitúcií, vysokých škôl a neziskových organizácií pôsobiacich v oblasti migrácie a internacionalizácie vysokého školstva, ako aj individuálnym záujemcom o túto problematiku.

Ďalšie informácie o konferencii sú zverejnené na webovej stránke EMN www.emn.sk.

Zástupcovia médií, ktorí majú záujem o účasť na konferencii, môžu do 3. decembra 2012 do 12.00 hod. požiadať o akreditáciu na e-mailovej adrese mediaintern@iom.int. Konferencia sa uskutoční 4. decembra od 9.00 do 13.15 hod. v hoteli Falkensteiner na Pilárikovej ulici 5 v Bratislave.

PREDSTAVENIE IOM:

IOM Medzinárodná organizácia pre migráciu je medzinárodná, medzivládna organizácia založená v roku 1951 s cieľom pomáhať presídleným osobám, utečencom a migrantom v Európe. V súčasnosti má IOM 146 členských štátov a ďalších 13 štátov má štatút pozorovateľa a ako popredná medzinárodná organizácia na poli migrácie IOM vyvíja v spolupráci s vládami a migrantmi úsilie smerom k riešeniu migračných otázok. Poslanie a činnosť IOM vychádzajú z princípu, že humánna a organizovaná migrácia prináša prospech tak migrantom, ako aj spoločnosti. Svojou činnosťou pokrýva širokú škálu migračných otázok vo všetkých oblastiach sveta.
Na Slovensku má IOM zastúpenie od roku 1996. IOM Bratislava vyvíja aktivity najmä v oblasti dobrovoľných návratov migrantov do krajiny pôvodu, prevencie obchodovania s ľuďmi a pomoci obetiam obchodovania s ľuďmi, integrácie migrantov do spoločnosti a v oblasti presídľovania utečencov. V rámci týchto a ďalších oblastí IOM vyvíja rôzne typy aktivít, napr. poskytovanie služieb migrantom, realizácia výskumov, informačné kampane a zvyšovanie povedomia o migrácii a integrácii migrantov, vzdelávanie a budovanie kapacít kľúčových aktérov v oblasti migrácie. Od roku 2006 IOM prevádzkuje Migračné informačné centrum IOM, ktoré poskytuje právne, sociálne a pracovné poradenstvo migrantom s cieľom podporiť ich integráciu do spoločnosti a na trhu práce. Od roku 2009 je IOM aj národným kontaktným bodom Európskej migračnej siete na Slovensku. Viac informácií: www.iom.sk a www.iom.int.

PREDSTAVENIE EMN:

Európska migračná sieť (European Migration Network – EMN) je iniciatívou EÚ, ktorej cieľom je napĺňať informačné potreby inštitúcií EÚ, ako aj orgánov členských štátov EÚ prostredníctvom poskytovania aktuálnych, objektívnych, spoľahlivých a porovnateľných informácií o migrácii a azyle na účely tvorby politík EÚ v týchto oblastiach. EMN slúži aj na poskytovanie týchto informácii verejnosti.

Činnosť EMN koordinuje Európska komisia v spolupráci s Národnými kontaktnými bodmi EMN (NKB EMN) menovanými členskými štátmi EÚ a Nórskom, ktoré zároveň vytvárajú národné siete zložené zo širokého spektra zainteresovaných subjektov. Národným koordinátorom EMN v SR je IOM Medzinárodná organizácia pre migráciu.

PR Servis je komerčný informačný servis určený na publikovanie tlačových správ, informácií, vyhlásení a oznamov určených médiám a verejnosti. Texty sú vysielané v znení, dodanom klientom, bez redakčnej úpravy. Agentúra SITA je distribútorom týchto informácií a za ich obsahovú a štylistickú úroveň nezodpovedá. E-mail: prservis@sita.sk .

ax

K téme

Experti na reštrukturalizáciu a insolvenciu firiem sa spojili do združenia TMA Slovensko Vyšiel rebríček najlepších malých a stredných firiem Slovenska Diamanty slovenského biznisu 2023

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Ostatné

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.