Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
28. septembra 2012 PR správyOstatné od PRservis.skSITA Diskusia()

Konferencia mladých lídrov pozná svojho víťaza

BRATISLAVA 28. septembra – Pre 16 víťazov krajských kôl súťaže Mladý líder v rámci predmetu aplikovaná ekonómia pripravila nezisková organizácia Junior Achievement Slovensko Konferenciu mladých lídrov. Titul Mladý líder 2012 získal Denis Baranček z Piešťan.

Konferencia mladých lídrov (KML) bola zameraná na vzdelávanie a rozvíjanie líderských schopností prostredníctvom odborných workshopov. Počas štyroch dní porota hodnotila aktívny a inovatívny prístup pri riešení problémov, schopnosť viesť a reprezentovať tím, či akceptovanie rôznych názorov a postojov. Titul Mladý líder 2012 získal Denis Baranček (SOŠ Obchodu a služieb, Piešťany), na druhom mieste sa umiestnil Viliam Valent (Gymnázium Poštová 9, Košice) a na treťom mieste Veronika Krištofíková (Obchodná akadémia, Brezno).

„Sme radi, že sa nám podarilo vytvoriť priestor na diskusiu o tímovej práci, etike a hodnotách mladých ľudí. Odborníci z praxe sa venovali aj osobnostnému rozvoju účastníkov. Prostredníctvom Walt Disney stratégie spoločne určili atribúty súčasného úspešného človeka,“ povedal programový manažér Junior Achievement Slovensko Peter Kalčevský.

„Prežil som najúžasnejšie štyri dni v mojom živote,“ hovorí Mladý líder Denis. „Naučil som sa množstvo užitočných vecí, prišiel na nové myšlienky a spoznal úžasných ľudí. Keby som mohol, išiel by som ešte raz. Mám ujasnené ciele, ktoré chcem v živote dokázať. Určite budem na sebe ďalej pracovať.“

Viliam z Košíc o konferencii povedal: „Boli to intenzívne 4 dni naplnené mixom prednášok, workshopov, aktivít a pár hodinami spánku, ktoré stačili na načerpanie síl.“ „Verila som, že bude kopa srandy. Mám skúsenosti, iný pohľad, skvelé zážitky a nové kontakty“, konferenciu zhodnotila účastníčka Lenka z Horných Vesteníc.

Program doplnený zážitkovými aktivitami sa uskutočnil od 18. do 21. septembra v Trenčianskych Tepliciach. Konferenciu vecne podporila spoločnosť Baťa Slovensko.

Junior Achievement Slovensko je nezisková vzdelávacia organizácia, ktorá je lídrom v oblasti podnikateľského vzdelávania na Slovensku. Vzdelávacie programy, ktoré sú určené pre mladých ľudí od 10 rokov, sa realizujú metódou zážitkového učenia od roku 1992. V súčasnosti sa JASR môže pýšiť s viac ako 200 000 absolventmi programov a úspechmi či oceneniami v rámci súťaží nielen na Slovensku, ale aj v zahraničí. JASR je licenčným partnerom Junior Achievement Worldwide a Junior Achievement – Young Enterprise Europe. Poslaním JASR je poskytovať mladým ľuďom na Slovensku nadštandardné podnikateľské, ekonomické a finančné vzdelávanie.

PR Servis je komerčný informačný servis určený na publikovanie tlačových správ, informácií, vyhlásení a oznamov určených médiám a verejnosti. Texty sú vysielané v znení, dodanom klientom, bez redakčnej úpravy. Agentúra SITA je distribútorom týchto informácií a za ich obsahovú a štylistickú úroveň nezodpovedá. E-mail: prservis@sita.sk .

ax

K téme

Potrebujeme reformy na národnej aj európskej úrovni, zhodli sa panelisti Odborná konferencia iDEME 2024 o aktuálnych a prioritných témach digitalizácie verejnej správy

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Ostatné

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.