Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
28. júna 2013 PR správyFinancie od PRservis.skSITA Diskusia()

Koľko stojí overenie starej platby v banke?

BRATISLAVA 28. júna – Nášmu čitateľovi sa stalo, že ho zdravotná poisťovňa upozornila po dvoch rokoch na nedoplatok. Chcel si overiť platbu na internete, ale jeho internetbanking mu dovolil ísť do minulosti iba rok a pol. Musel teda ísť osobne na pobočku a požiadať o informáciu či jeho platba skutočne z účtu odišla.

V ČSOB banke dostanete jednoduchý výpis konkrétnej platby, zadarmo a na počkanie, ale bez pečiatky. Ak by ste chceli celomesačný výpis z účtu spred dvoch rokov stálo by vás to 4 eurá. Za dodatočnú identifikáciu odoslanej platby by ste museli zaplatiť až 10 eur a museli by ste na ňu čakať niekoľko dní. Ak by ste o ňu žiadali inde ako na vašej materskej pobočke tá by vašu žiadosť musela najprv poslať do vašej pobočky a ona by vám potvrdenie o platbe poslala

Ak by ste v tejto banke chceli dodatočný výpis z účtu poslať mailom nepochodíte. O duplikát musíte zvyčajne požiadať osobne na vašej pobočke a preukázať sa občianskym preukazom.

V online banke ZUNO môžete dostať mimoriadny výpis z účtu alebo potvrdenie aj cez internet, ale ak by ste to chceli na papieri a poštou zaplatíte si až 8,80 eur.

V UniCredit Bank tiež za prešetrenie odoslanej platby zaplatíte 6,60 eur. Ak by ste chceli aj potvrdenie o vykonaní platby zaplatíte až 10 eur. Za kópiu výpisu z účtu by ste zaplatili 5 eur.

Poplatky v ostatných bankách si môžete pozrieť na nasledujúcom linku:
https://sita.sk/ekonomicke-spravy/kolko-stoji-overenie-starej-platby-v-b/694701-nahlad.html

Z tabuľky vidíme, že banky si za vytlačenie informácii na papieri z vášho vlastného účtu, účtujú dosť veľké peniaze. Poplatky zjavne pokrývajú „drahý papier“ alebo prácu zamestnancov na pobočke, ktorým cez počítač trvá vyhľadanie starej platby iba niekoľko sekúnd, či minút.

Portál BANKY.sk vznikol v roku 1998. Denne prináša aktuálne správy z bankového diania doma i v zahraničí. Okrem správ pravidelne ponúka exkluzívne rozhovory s top manažérmi bánk na Slovensku. Uľahčuje čitateľom orientáciu v bankových produktoch a pomáha im pri správnom výbere. Súčasťou portálu je aj odborné poradenstvo na aktuálne témy, kde sa čitatelia môžu dozvedieť viac o riešení svojich praktických otázok z oblasti bankových služieb. Okrem iného tam nájdete aj aktuálne kurzové lístky a finančné kalkulačky.

PR Servis je komerčný informačný servis určený na publikovanie tlačových správ, informácií, vyhlásení a oznamov určených médiám a verejnosti. Texty sú vysielané v znení, dodanom klientom, bez redakčnej úpravy. Agentúra SITA je distribútorom týchto informácií a za ich obsahovú a štylistickú úroveň nezodpovedá. E-mail: prservis@sita.sk.

K téme

Pomôžte zlepšiť život na Slovensku, Tesco podporí až 231 lokálnych projektov sumou 170-tisíc eur 5 tipov na knihy o ochrane prírody, ktoré sa oplatí prečítať

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Financie

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.