Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
31. októbra 2012 PR správyOstatné od PRservis.skSITA Diskusia()

Klienti DKV môžu cez DKV Box platiť mýto v tuneli Warnow

BRATISLAVA 31. októbra – Zákazníci DKV môžu s okamžitou platnosťou platiť prostredníctvom DKV Boxu aj mýtne poplatky v tuneli Warnow v nemeckom Rostocku. Mýto sa automaticky vyúčtuje pri prejazde mýtnou stanicou, takže vodiči sa vyhnú dlhému čakaniu. Podľa vyjadrenia prevádzkovateľa je DKV Box v súčasnosti jedinou palubnou jednotkou OBU, ktorú akceptujú pre platbu v tuneli Warnow.

DKV Box možno v súčasnosti používať v štyroch európskych krajinách. Vo Francúzsku a Španielsku môžu vodiči s DKV Boxom automaticky platiť diaľničné mýto (TIS PL vo Francúzsku, Viá T v Španielsku) a poplatky za strážené parkoviská. Okrem tunela Warnow v Rostocku možno prostredníctvom DKV Boxu hradiť mýtne poplatky v tuneli Liefkenshoek v Belgicku.

DKV Box umožňuje vodičom platbu mýta vo zvýhodnených sadzbách a zároveň prináša aj časovú úspory pri prejazde mýtnymi bránami. S DKV Boxom bude zároveň možné platiť aj chystanú ekologickú daň vo Francúzsku. Tzv. Ecotaxe sa spustí v budúcom roku ako doplnok francúzskeho diaľničného mýta TIS PL a bude platiť pre všetky nákladné vozidlá s celkovou hmotnosťou nad 3,5 t. DKV Euro Service ponúka v súčasnosti nezáväznú internetovú predregistráciu pre DKV Box. Výhodu pre zákazníkov je nielen jednoduchá možnosť platenia, ale tiež atraktívne zľavy vo výške až 13 percent z mýta pri TIS PL a až 10 percent pri platení dane Ecotaxe prostredníctvom DKV Boxu.

Ďalšie informácie o DKV Boxe a francúzskej dani Ecotaxe nájdete na webe www.dkv-euroservice.sk a www.dkv-ecotaxe.com.

PR Servis je komerčný informačný servis určený na publikovanie tlačových správ, informácií, vyhlásení a oznamov určených médiám a verejnosti. Texty sú vysielané v znení, dodanom klientom, bez redakčnej úpravy. Agentúra SITA je distribútorom týchto informácií a za ich obsahovú a štylistickú úroveň nezodpovedá. E-mail: prservis@sita.sk .

ax

K téme

Nájomné A-čkových kancelárií bude kvôli indexácii drahšie. Riešením je kúpa vlastných priestorov 365.bank uzavrela rok 2023 so ziskom takmer 85 mil. eur. V zmysle svojej stratégie naďalej upevňuje pozíciu retailovej banky

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Ostatné

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.