Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Zazraky prirody.jpg
Foto: Bux.sk
2. apríla 2020 PR správyKultúraKnihy od PRservis.skSITA Diskusia()

Keď je vašim deťom doma už dlho… Zaručené knižné tipy

2.4.2020

Pre trojročných

Richard Scarry: Veľký obrázkový slovník                                   

Tento obrázkový slovník poznajú takmer všetci dnešní rodičia! Už desaťročia kraľuje medzi najobľúbenejšími knižkami na svete a patrí do každej rodiny s malými deťmi. Na jeho stránkach sa stretávajú so známymi situáciami v živote, či už bývajú v meste alebo na vidieku. Stovky milých obrázkov a postavičiek, ktoré malých čitateľov pobavia a rozosmejú, dopĺňa vyše tisíc slov v troch jazykoch. Nie je lepší spôsob, ako sa učiť hrou!

Velky obrazovy slovnik.jpg
Foto: Bux.sk (3452)

Linda Sarah, Fiona Lumbers: Záhrada v oblakoch                                                                          

Keď túto knižku chytíte do rúk, už ju pravdepodobne nepustíte, kým ju spoločne s deťmi neprečítate. Je to nezabudnuteľná obrázková kniha o dievčatku, ktoré premení staré parkovisko neďaleko letiska na čarovnú záhradu. Dorotka vo svojej novej záhrade rada trávi čas, no niečo jej chýba. Tobi z lietadla zazrie jej žiarivú záhradu v oblakoch a vie, že musí to čarovné miesto navštíviť. Keď sa tí dvaja stretnú, nerozkvitnú len kvety, ale aj jedno výnimočné priateľstvo. Knižka v sebe nesie aj ekologické posolstvo.

Zahrada v oblakoch.jpg
Foto: Bux.sk (3452)

Pre štvorročných

Aniela Cholevinska – Szokolikova: Miška a jej malí pacienti – Zmoknutý pacient          

Veterinárku Mišku už možno niektorí malí čitatelia poznajú. Zmoknutý pacient je tretie pokračovanie úspešnej série. Miška je známa veterinárka z Lipovej kliniky, ktorá rozumie reči zvieratiek. Tentoraz sa vyberie s rodičmi na výlet do hôr. Navštívia priateľov, ktorí majú salaš so stádom ovečiek. Jedna z nich sa bez stopy stratí. Podarí sa ju Miške nájsť a dokáže jej pomôcť? Kto je tajomný zmoknutý pacient? A aké nebezpečenstvo striehne na malú opustenú labuť? Dozviete sa v tomto, zatiaľ poslednom, pokračovaní Miškiných príbehov.

Miska a jej mali pacienti 3.jpg
Foto: Bux.sk (3452)

Erika Nergerová, Anne Suess: Najkrajšie bájky o zvieratách pre deti

Bájky už viac ako tisíce rokov prinášajú deťom aj dospelým ponaučenia prostredníctvom zábavných príbehov o zvieratkách. Vtipnou formou zosobňovania odkazujú čitateľov na správnu cestu k slušnému správaniu a príjemnému vystupovaniu. Výber Najkrajších bájok o zvieratkách pre deti v sebe spája vtipné a poučné príbehy priateľské k deťom, ktoré sú navyše bohaté na detailné ilustrácie Anne Suessovej.

Pre školákov

Agnieszka Tyszkova: Žofka z mačacej ulice – Na prázdninách                                   

Žofka z Mačacej ulice je vtipná séria o trampotách vynaliezavej a odvážnej Žofky a jej bláznivej rodinky. V treťom pokračovaní na ňu číha nemilé prekvapenie – zlá, nákazlivá choroba, ktorá ohrozí vysnívané prázdniny. Vysoká horúčka a kiahne ju pripútajú k posteli práve na ich začiatku. Nijakí kamaráti, výlety ani zábava! Ako to Žofka zvládne?

Zofka z macacej ulice 3.jpg
Foto: Bux.sk (3452)

Príbeh Titanicu             

Počuli ste už o Titanicu? Najväčšej a najluxusnejšej nepotopiteľnej lodi, ktorá sa nakoniec potopila? 14. apríla 1912 sa zaoceánsky parník vydal na svoju prvú cestu do New Yorku. Na jeho palube sa nachádzali rôzni pasažieri. Veľmi bohatí, aj veľmi chudobní. Pasažieri 1. triedy hodovali v elegantnej jedálni na jedenásťchodovej večeri. Ľudia na palube sa prechádzali pod nebom plným hviezd. Ďalší v podpalubí na tvrdých drvených ležadlách snívali o novom živote v Amerike. Pred nimi sa však objavil ľadovec…Čo sa stalo v tú osudnú noc? Prečo Titanic zmizol pod hladinou tak rýchlo? Koľko ľudí sa zachránilo a koľkí sa už z plavby nevrátili? Táto kniha predkladá príbeh osudnej noci zobrazený na dvojstranových ilustráciách Steva Noona.

Pribeh titanicu.jpg
Foto: Bux.sk (3452)

Bux.sk – KNIHY, ktorými žijete
Spracovala: Lucia Pastierová Čarná

Informačný servis

K téme

Záhrada víťazov. Majstrovský historický román Rhys Bowenovej Vytvorte si Herbár liečivých byliniek

Témy

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Knihy

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.