Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
30. mája 2012 VyhláseniaPolitické strany od PRservis.skSITA Diskusia()

KDH: Slovenské zdravotníctvo pozitívne poskočilo v európskom rebríčku

BRATISLAVA 30. mája – Slovenské zdravotníctvo sa posunulo z 28. miesta na 16. miesto v rebríčku, ktorý porovnáva zdravotnú politiku v európskych krajinách vo vzťahu k pacientovi. Slovensko za tri roky, od posledného hodnotenia v roku 2009 poskočilo najviac zo všetkých európskych štátov, o 12 miest. Rebríček zostavuje švédska organizácia Health Consumer Powerhouse od roku 2005.
Na túto informáciu upozornilo Health Policy Institute (HPI) na svojej internetovej stránke.
http://hpi.sk/hpi/sk/view/6154/ehci-2012-prekvapujuci-vysledok-slovenska.html
Víťazom sa stalo Holandsko, tak ako v roku 2009, za ním sa umiestnili Dánsko a Island.
HPI na základe výsledkov porovnávania konštatuje, že Slovensko sa zlepšilo najmä v troch oblastiach: zrušenie odporúčacích lístkov, poklesla dojčenská úmrtnosť a v benchmarkingu nemocníc.
„Zrušením odporúčacích lístkov sme vyšli v ústrety pacientom, ktorí zbytočne čakali pred dvoma ambulanciami. Hoci sa čiastočne zmenila metodika porovnávania, postup v rebríčku treba považovať za úspech, s ktorým sa netreba uspokojiť. Slovenské zdravotníctvo má pred sebou ešte dlhú a náročnú cestu k lepšej spokojnosti pacientov,“ povedal minister zdravotníctva v rokoch 2010 – 2012 Ivan Uhliarik z KDH.
Významnou zmenou vďaka ktorej Slovensko v rebríčku určite poskočí ešte vyššie bude zavedenie eHealthu, elektronickej zdravotnej knižky.
„EHealth sa nám podarilo naštartovať a najmä zlacnieť z pôvodných 250 miliónov eur na 130 miliónov eur. Pilotný projekt, ktorý sme pripravili by mala nová vláda spustiť na budúci rok,“ povedal Ivan Uhliarik.

Tlačové oddelenie KDH

Vyhlásenia a oznamy je komerčný informačný servis určený na publikovanie tlačových správ, informácií, vyhlásení a oznamov určených médiám a verejnosti. Texty sú vysielané v znení, dodanom klientom, bez redakčnej úpravy. Agentúra SITA je distribútorom týchto informácií a za ich obsahovú a štylistickú úroveň nezodpovedá. E-mail: prservis@sita.sk .

es;mt

K téme

Digitalizácia musí byť priorita pre novú vládu, inak zostaneme na chvoste EÚ Ak sa potvrdia uniknuté e-maily, minister Vlčan musí odstúpiť

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Politické strany

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.