Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
26. októbra 2015 PR správyOstatné od PRservis.skSITA Diskusia()

Kaufland je „Zodpovedný predajca 2015“

BRATISLAVA 26. októbra – Zväz obchodu a cestovného ruchu SR včera oznámil, že ocenenie Zodpovedný predajca 2015 získala spoločnosť Kaufland. A to vďaka tomu, že všetky svoje pokladne vybavila elektronickým počítadlom veku a najlepšie dodržiava zákon pri predaji tabakových výrobkov. Ako sa ukázalo pri kontrolách realizovaných Slovenskou obchodnou inšpekciou, Kaufland mal najmenej porušení, len 14,3 %, zo všetkých kontrolovaných obchodných reťazcov.

Ocenenie získal Kaufland v rámci projektu „Na veku záleží“ za prínos k zamedzeniu dostupnosti tabakových výrobkov neplnoletým. Projekt sa na Slovensku realizuje už 18 rokov, pričom za toto obdobie sa v rámci neho vyškolilo viac ako 200-tisíc predajcov. Slovenská obchodná inšpekcia skontrolovala za posledné dva mesiace 274 prevádzok, z toho jedna tretina kontrol bola zameraná na obchodné reťazce.

„Je to pre nás veľká pocta, ktorá je výsledkom tímovej práce. Pri tejto príležitosti by som sa chcel však poďakovať predovšetkým našim zamestnancom na predajnej ploche, ktorí si svoju prácu robia dobre a zodpovedne,“ povedal riaditeľ prevádzky Marián Olajec zo spoločnosti Kaufland.

Ocenenie Zodpovedný predajca získala už po druhýkrát. „Prvý raz sme ho získali za aktívny prístup k rozvoju a napredovaniu tohto vzdelávacieho projektu spoločenskej zodpovednosti. Sme radi, že sa náš zodpovedný prístup potvrdil aj s odstupom troch rokov, je to dôkaz, že to myslíme skutočne vážne, “ dodal Martin Gärtner, hovorca Kauflandu.

Spoločnosť Kaufland
Spoločnosť Kaufland patrí k lídrom medzi obchodnými reťazcami a v súčasnosti prevádzkuje viac ako 1 150 samoobslužných obchodných domov v Nemecku, Českej republike, Poľsku, Chorvátsku, Rumunsku, Bulharsku a na Slovensku. Obchodné domy Kaufland ponúkajú veľa rôznych značkových produktov, atraktívne privátne značky a širokú škálu regionálnych produktov. Spoločenská zodpovednosť a ochranu životného prostredia je neoddeliteľnou súčasťou korporátnej politiky Kauflandu.

Viac informácií na: www.kaufland.sk

PR Servis je komerčný informačný servis určený na publikovanie tlačových správ, informácií, vyhlásení a oznamov určených médiám a verejnosti. Texty sú vysielané v znení, dodanom klientom, bez redakčnej úpravy. Agentúra SITA je distribútorom týchto informácií a za ich obsahovú a štylistickú úroveň nezodpovedá. E-mail: prservis@sita.sk .

bx

K téme

Slovenskí zákazníci rozhodli: Kaufland je spomedzi reťazcov s potravinami ich najobľúbenejšia značka Prihláste aj vašu školu do súťaže o Kaufland Krúžky varenia

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Ostatné

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.