Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
22. mája 2014 PR správyOstatné od PRservis.skSITA Diskusia()

Kasíno na nitrianskom výstavisku, vitajte v budúcnosti

BRATISLAVA 22. mája – Robotizácia a automatizácia s dôrazom na ochranu zdravia človeka, environmentálny prístup, inovácie smerujúce k surovinovej a energetickej úspornosti – to sú hlavné myšlienky tohtoročného strojárskeho veľtrhu v Nitre, ktorý je každoročne najvýznamnejšou medzinárodnou prehliadkou strojárskej produkcie v Slovenskej republike. Technologický líder a špička v priemyselnej automatizácii, spoločnosť ABB, svojou prezentáciou presviedča, že roboty nemusia byť vždy iba nudné. Okrem špičkových priemyselných robotov, si v jej stánku môžete zahrať ruletu s robotickým krupiérom a pivo vám načapuje až úzkostlivo presná robotická krčmárka.

Prezentácia technologického globálneho lídra v robotike a automatizácii výroby, spoločnosti ABB, však oslovuje a priťahuje pozornosť odborníkov z priemyslu predovšetkým inováciami, ukážkami najnovších technolológií pre automatizáciu výroby, produktami priemyselnej robotiky, pohonov, motorov i frekvenčných meničov. Za zmienku stojí vysokovýkonný paralelný robot, líder v oblasti Pick&Place, ktorého prínosom je jeho flexibilita vo výrobnom procese; alebo ukážka synchrónneho reluktančného motora s meničom – technológie permanentného magnetu v kombinácii s jednoduchosťou a ústretovosťou indukčného motora. ABB kombinuje pritom tradičnú a overenú technológiu statora s inovatívnym rotorom s magnetickou konštrukciou a pokročilým softvérom do jedného komplexného riešenia.

„Na strojársky veľtrh však v tomto roku prinášame aj inovácie s praktickým využitím v domácnostiach. Jednou z nich je napríklad malý solárny invertor ABB UNO, ktorý plne vyhovuje požiadavkám štandardného rodinného domu s ročnou spotrebou 4000 kWh. Alebo Terra 53 – rýchlonabíjacia stanica ABB, ktorá dokáže nabiť 80% batérie elektromobilu už za 15 minút. Záujemcovia o elektromobilitu si nabíjanie i jazdu budú môcť otestovať so „slovenským“ VW e-Up!“, hovorí Milan Raček, riaditeľ divízie automatizácie a pohonov ABB Slovensko.

Spoločnosť ABB je poprednou globálnou spoločnosťou, ktorá pôsobí v oblasti energetiky a automatizácie. Svojim zákazníkom v oblasti priemyslu, výroby a distribúcie energií prináša možnosť zlepšiť ich výkonnosť a zároveň znížiť dopad ich činnosti na životné prostredie. Skupina ABB zamestnáva takmer 150 000 zamestnancov vo viac ako 100 krajinách sveta. Na Slovensku pôsobí ABB od roku 1991. V súčasnosti má zastúpenie v štyroch mestách a zamestnáva niečo vyše 200 ľudí.
www.abb.sk

PR Servis je komerčný informačný servis určený na publikovanie tlačových správ, informácií, vyhlásení a oznamov určených médiám a verejnosti. Texty sú vysielané v znení, dodanom klientom, bez redakčnej úpravy. Agentúra SITA je distribútorom týchto informácií a za ich obsahovú a štylistickú úroveň nezodpovedá. E-mail: prservis@sita.sk .

bx

K téme

Kajotwin: Rytmus má dobre našliapnuté ako MMA bojovník Chlapec alebo dievča stávky

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Ostatné

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.