Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
24. októbra 2013 PR správyOstatné od PRservis.skSITA Diskusia()

Kandidát na prezidenta Jozef Behýl má 30 000 podpisov

BRATISLAVA 24. októbra – Občiansky kandidát na prezidenta, Jozef Behýl získal do dnešného dňa viac ako 30 000 podpisov od ľudí z celého Slovenska a definitívne tak potvrdzuje svoju kandidatúru. „Tieto podpisy sme zozbierali od konca augusta a stihli sme už overiť ich platnosť. Zároveň pokračujeme v zbieraní ďalších,“ uviedol Jozef Behýl.

Cieľom Jozefa Behýla je ukončiť vyše 20 rokov trvajúce obdobie morálnej devastácie našej krajiny, ktorú spôsobili politici a ľudia v ich pozadí. „Dávam červenú kartu politikom a všetkým Krstným otcom, ktorí si delia Slovensko. Naša krajina potrebuje novú prevratnú zmenu,“ vyhlásil J. Behýl.

Ako dodáva, ľudia z celého Slovenska pociťujú obrovské sklamanie z vývoja našej spoločnosti. „Patrím k ľuďom, ktorí sa snažia v tejto krajine slušne žiť, vychovávať svoje deti, živiť rodiny. A presne takíto ľudia ma oslovili, pretože rovnako ako ja pochopili, že politici nastavili systém, ktorý je proti ľuďom. Systém, v ktorom bohatí a mocní môžu všetko, ale slušného človeka sa nikto nezastane,“ uviedol J. Behýl.

Existuje východisko
„Verím ľuďom a do volieb idem s presvedčením, že existuje riešenie. Musí však ísť o zmenu od základu,“ konštatuje J. Behýl. Už k dnešnému dňu preto rozbieha petíciu za referendum s cieľom presadiť zníženie počtu poslancov a zmenu volebného systému z pomerného na väčšinový. Poslancov by podľa neho malo byť 87, čo je počet okresov a krajov. To znamená, že počet volebných obvodov by bol zhodný s počtom mandátov v Národnej rade SR. Za každý volebný obvod by sa potom dostal do Národnej rady ten, kto získa nadpolovičnú väčšinu hlasov. Ak by žiadny z kandidátov nezískal nadpolovičnú väčšinu hlasov, konalo by sa druhé kolo, do ktorého by postúpili dvaja kandidáti s najviac hlasmi. Do parlamentu by sa z nich dostal ten, kto získa viac hlasov. Kandidovať by zároveň mohli nielen členovia politických strán ale aj nezávislí občianski kandidáti. „Takto by každý človek vedel, kto ho v parlamente zastupuje a mohol by priamo kontrolovať jeho prácu,“ vysvetľuje J. Behýl.

Koniec kompromisov a planých sľubov
Ľudí chce osloviť aj s návrhom na výrazné posilnenie právomocí prezidenta, aby sa rozhodovanie o dôležitých veciach, ovplyvňujúcich životy ľudí, neriadilo politickým kompromisom. Jeho návrhom podľa neho veria aj ľudia, s ktorými diskutuje pri svojich cestách po Slovensku. „Očakávam, že táto petícia sa stane najúspešnejšou v našej histórii. Ľudia totiž nie sú hlúpi a pochopia, že kandidáti budú mať opäť plné ústa sľubov ako chcú bojovať s korupciou, zmeniť súdnictvo, zvyšovať platy atď. Bez novej štartovacej čiary však pôjde zasa len o plané sľuby,“ dodal J. Behýl.

PR Servis je komerčný informačný servis určený na publikovanie tlačových správ, informácií, vyhlásení a oznamov určených médiám a verejnosti. Texty sú vysielané v znení, dodanom klientom, bez redakčnej úpravy. Agentúra SITA je distribútorom týchto informácií a za ich obsahovú a štylistickú úroveň nezodpovedá. E-mail: prservis@sita.sk .

ax

K téme

Medzinárodný deň žien: Ako môžu zamestnávatelia podporiť ženy, aby v práci naplno využili svoj potenciál? Saxo Bank opäť šokuje svojimi predpoveďami. Hovorí o konci cesty

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Ostatné

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.