Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
30. októbra 2012 PR správyCestovný ruch od PRservis.skSITA Diskusia()

Kam za vínom? Do Maďarska, Rakúska, Česka aj na Slovensko

BRATISLAVA 30. októbra – Mladé vína priťahujú z roka na rok čoraz viac záujemcov. Ideálne poloha stredoeurópskeho regiónu Centrope, umožňuje v priebehu víkendu degustovať vína hneď z niekoľkých regiónov a krajín. Príležitostí na to je začiatkom novembra hneď niekoľko.

Prvý novembrový víkend (3. – 4.11.) sa v maďarskom Sombathely začínajú svätomartinské slávnosti, ktoré trvajú až tri týždne. Je to skvelá správa pre všetkých labužníkov, ktorí si radi vychutnajú mladé vínka a ochutnajú výborné jedlá z husaciny.

Kúsok od Szombáthely, v rakúskom Burgendlande, zažite rovnako krásnu vinársku a vinohradnícku atmosféru. Až 80 druhov vín z oblasti Burgenland a Dolného Rakúska predstavia v nedeľu 11. novembra v meste Gols.

Ak preferujete vína z južnej Moravy, určite nepremeškajte mikulovské Svätenie vína ročníka 2012. Široký výber svätomartinských a ďalších vín zažijete v prekrásnej atmosfére mikulovského zámku.

Štvoricu podujatí vhodných na vínnu turistiku uzatvára tradičná Malokarpatská vínna cesta. Na nej 16. až 17. novembra môžete navštíviť vyše 150 pivníc a spoznať kvalitné vína v krásnom prostredí Malých Karpát.

Stredoeurópsky región Centrope spája osem spolkových krajín, krajov a žúp na území Rakúska, Maďarska, Slovenska a Českej republiky. Ambíciou projektu je podporiť turizmus a prepojiť kultúrne tradície a podujatia jednotlivých štátov. S týmto cieľom vznikol tiež portál www.tourcentrope.eu ponúkajúci jedinečné tipy na výlety, kultúrne podujatia aj cyklotrasy naprieč celým regiónom.

PR Servis je komerčný informačný servis určený na publikovanie tlačových správ, informácií, vyhlásení a oznamov určených médiám a verejnosti. Texty sú vysielané v znení, dodanom klientom, bez redakčnej úpravy. Agentúra SITA je distribútorom týchto informácií a za ich obsahovú a štylistickú úroveň nezodpovedá. E-mail: prservis@sita.sk .

ax

K téme

Nehnuteľnosti sú stále atraktívnou investíciou aj pre developerov. Očakáva sa, že 2024 bude akvizičným rokom Crowdfundingová platforma Investown používateľom v Česku zarobila viac ako 6 miliónov eur. Teraz chce aj Slovákov naučiť, ako investovať do realít

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Cestovný ruch

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.