Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
20. júna 2012 PR správyInformačné technológie od PRservis.skSITA Diskusia()

JASR a HP vyhlásili víťazov Social Innovation Relay

BRATISLAVA 20. júna – Junior Achievement Slovensko spolu s HP Slovakia dnes vyhlásili víťazov národného kola medzinárodnej súťaže Social Innovation Relay.

Z desiatich finálových top tímov sa presadil égalité z Evanjelického gymnázia v Tisovci so svojim projektom študentského DVD k problematike migrácie.
„Počas súťaže Social Innovation Relay sme sa zamýšľali nad globálnymi problémami a snažili sme sa na ne nájsť riešenia, ktoré by zveľadili život na našej planéte. SIR nám poskytla obrovskú skúsenosť v tímovej spolupráci, v prezentovaní nášho nápadu a naučila nás myslieť vo veľkom. Film Kick out the difference je študentský amatérsky film, ktorý sa zaoberá problematikou migrácie a jej vplyvu na spoločnosť. Skutočný príbeh stredoškoláčky je emotívny a ukazuje mladým ľuďom príčiny migrácie. Snahou tohto filmu je informovať mladých ľudí o tejto problematike a znížiť predsudky voči migrantom.“ Hana Opálková z víťazného tímu égalité.

Medzi najlepšími sa umiestnili na treťom a druhom mieste študenti z Biligválneho gymnázia C. S. Lewisa v Bratislave. Dievčenský tím Black Devils prezentoval svoj koncept A(U)RTIST, ktorý spája autistické deti a ich originálne vnímanie, technológie a ekológiu s umením. Tím „(k)opčianske združenie“ pripravilo pre mladých ľudí zo sociálne znevýhodneného prostredia tréningy pracovných zručností spojené s brigádou v kaviarni NEXT APACHE.
www.ae.jasr.sk/hpsir

Social Innovation Relay je medzinárodná súťaž študentských tímov z 13 krajín sveta, ktorých úlohou bolo vytvoriť projekt s pozitívnym dopadom na spoločnosť. Študenti, ktorí sa zúčastnili tejto interaktívnej online súťaže, boli po celý čas vedení zamestnancami HP, ktorí ich učili myslieť inovatívne a pomáhali im rozvíjať zručnosti, ktoré im v budúcnosti pomôžu stať sa globálne orientovanými a spoločensky zodpovednými podnikateľmi.

Partnerstvo HP a Junior Achievement
20 ročné partnerstvo HP s Junior Achievement, zamerané na programy pre mladých, umožňuje tisíckam študentov získať skúsenosti z reálneho podnikateľského prostredia. Účasť na programoch ako Social Innovation Relay poskytuje praktickú výučbu zameranú na podnikanie a informačné technológie.

Spoločnosť HP zohráva v týchto programoch aktívnu úlohu a dostáva sa za hranice tradičného sponzoringu. Okrem finančnej a materiálnej podpory HP zapája do aktivít a mentoringu dobrovoľníkov z radov vlastných zamestnancov.

„Tento typ spolupráce jednoznačne uľahčuje mladým ľuďom prechod zo školy do pracovného prostredia. Študenti sa lepšie rozhodujú pri výbere štúdia a bývajú spokojnejší so svojím povolaním v budúcnosti. Absolventi tohto typu vzdelávania majú 4-5 násobne väčšiu pravdepodobnosť, že začnú v budúcnosti podnikať, ako tí, ktorí nemali možnosť sa takýchto programov zúčastniť.“
Caroline Jenner, CEO of JA-YE Europe

“Programy ako Social Innovation Relay dávajú študentom možnosť získať kľúčové zručnosti potrebné na dosiahnutie úspechu nielen na školách, ale aj po ukončení štúdia. Tieto programy zabezpečujú, že v nasledujúcich rokoch bude na svete množstvo podnikateľov, ktorí chcú prichádzať s novými nápadmi, ktoré by pozitívne ovplyvnili našu spoločnosť. Účasť v tomto programe dáva spoločnosti HP šancu pracovať s naším najcennejším zdrojom – ľuďmi – a podporiť inovatívne nápady pre rozvoj spoločnosti, “
Jeannette Weisschuh, Director of Education Initiatives, Office of Global Social Innovation, HP

Junior Achievement Slovensko, je nezisková vzdelávacia organizácia, ktorá 20 rokov realizuje na Slovensku podnikateľské, ekonomické a finančné vzdelávacie programy pre mladých ľudí. Programy sú realizované metódou zážitkového učenia, podporujú ekonomické a podnikateľské myslenie, učia etickému rozhodovaniu, orientujú študentov v trhovej ekonomike ešte pred vstupom na trh práce a ponúkajú preventívne riešenia pre zamestnanosť mládeže. Programy mladých ľudí motivujú ako byť podnikateľmi, ako si zlepšiť svoje zručnosti pre zamestnanosť a zvýšiť finančnú gramotnosť. V júni 2011 dosiahol počet absolventov 206 880 študentov. Junior Achievement Slovensko je licenčným partnerom Junior Achievement Worldwide a členom Junior Achievement – Young Enterprise Europe.
www.jasr.sk

Spoločnosť Hewlett–Packard sa zaoberá vývojom technológií a má pobočky vo viac ako 170 krajinách sveta. Skúmame, ako môžu technológie a služby pomôcť ľudom a spoločnostiam riešiť ich problémy a čeliť výzvam. Pomáhame im pri napĺňaní ich potenciálu na ceste za splnením ich ambícií a snov. Neustále sa pokúšame zlepšovať životy a pracovné podmienky našich zákazníkov.
http://www.hp.com

PR Servis je komerčný informačný servis určený na publikovanie tlačových správ, informácií, vyhlásení a oznamov určených médiám a verejnosti. Texty sú vysielané v znení, dodanom klientom, bez redakčnej úpravy. Agentúra SITA je distribútorom týchto informácií a za ich obsahovú a štylistickú úroveň nezodpovedá. E-mail: prservis@sita.sk .

bx

K téme

Mladí chcú vidieť podnikateľské vzory Nový člen správnej rady Junior Achievement Slovensko

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Informačné technológie

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.