Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
28. októbra 2015 PR správyOstatné od PRservis.skSITA Diskusia()

ITAPA 2015 – No Borders – Praktické informácie pre médiá

BRATISLAVA 28. októbra –

Brífingy:

3. novembra, cca o 9.15 h (po Slávnostnom otvorení kongresu)

– Andrej Kiska, prezident SR
– Dušan Chrenek, vedúci Zastúpenia EK v SR (jednotný digitálny trh v Európe, jeho výhody aj prekážky, prečo máme chcieť No Borders na internete)
– Reinhard Posch, CIO pre Úrad spolkového kancelára v Rakúsku (Európa prehráva v globálnom nastavení, keďže Amerika sa sústreďuje na veľké priemyselné softvéry a systémy a Ázia vedie v hardvéri; ako nás to znevýhodňuje a čo sa s tým dá robiť?)

3. novembra, cca o 10.20 h

– Adrián Jenčo, generálny riaditeľ sekcie verejnej správy MV SR (Elektronická matrika – prepája všetky matričné úrady a pracuje už na princípe “jedenkrát a dosť“)
– Andrej Thurzo zo Slovenskej spoločnosti pre regeneratívnu medicínu vám v stánku inštalovanom v priestoroch kongresu umožní dotknúť sa modelov ľudských orgánov vyrobených na 3D tlačiarni.
– Hana Kamenistá, zástupkyňa riešiteľa projektu eID (HP) predstaví služby elektronických identifikačných kariet. Priamo na mieste môžete nazrieť do stánku, kde vám aktivujú eID kartu a názorne predvedú možnosti jej využitia.
– Anna Surová-Čulíková z Výskumného ústavu detskej psychológie a patopsychológie vám objasní prínos jedinečného projektu KomposyT (online diagnostika školopovinných detí pomocou série najuznávanejších psychotestov na svete).

4. novembra, cca o 9.00 h

– Tomáš Borec, minister spravodlivosti, vám na najkompetentnejšej úrovni zhodnotí tému eJustice. Taká informatizácia v slovenskom súdnictve, akej sme svedkom práve teraz, v slovenskej histórii ešte nebola. Aký význam má elektronizácia pre justíciu? Aké projekty sa doteraz zrealizovali, čo justíciu ešte čaká a ako chce minister sprehľadniť súdnictvo?
– Milan Paštrnák (bit-Studio) predstaví projekt súdnych videokonferencií
– Emil Fitoš (ATOS) objasní fungovanie elektronickej zbierky zákonov SlovLex.
Určite si však nenechajte ujsť ani kľúčovú prednášku Tomáša Borca (pred brífingom), ktorou otvorí druhý deň kongresu. Zároveň vám v stánkoch eJustice konkrétni zástupcovia riešiteľských tímov ukážu, ako fungujú videokonferencie, biometria či elektronické náramky v súdnictve.

Čo EŠTE by ste si nemali nechať ujsť: ďalšie ťaháky kongresu, ktoré môžu byť pre vaše médiá zaujímavé po obsahovej alebo vizuálnej stránke:

3. novembra
*Až 39 rôznych žiadostí môžu v súčasnosti vybaviť občania pohodlne cez internet bez toho, aby navštívili Ministerstvo práce, sociálnych vecí a rodiny SR. Ide napríklad o žiadosť o príspevok na dieťa či opatrovanie, sirotský dôchodok, náhradné výživné, pomoc v hmotnej núdzi, atď. Koľko občanov už túto formu komunikácie s úradmi využilo a ako sa projekt osvedčil v praxi? Aj na to

odpovie Jozef Snopko z MPSVaR SR v prednáške Elektronické služby MPSVaR v paneli eGovernment cca o 11.40 h.
*Nadšenci technických noviniek, pozor! Kto z vás ešte nemal možnosť vidieť mobilnú aplikáciu City Monitor na Apple Watch, teraz má jedinečnú príležitosť. Vďaka tejto „apke” komunikujú samosprávy miest a obcí so svojimi obyvateľmi jednoduchšie a rýchlejšie. Ako môže aplikácia zatraktívniť, skrášliť a zveľadiť život v mestách a obciach? Odpoveď dostanete na prednáške o City Monitor-e cca. o 14.00 h v paneli Nové technológie, ako aj v stánku spoločnosti QBSW.

*Staňte sa hľadačmi zlata, vzácnych kovov, odhaľte zloženie podzemnej vody, preskúmajte znečistenie ornej pôdy a zistite, či váš dom neohrozuje zosuv pôdy. Všetky geologické dáta zo slovenského podzemia dnes už nájdete na digitálnom mapovom portáli, ktorý vo svojej prezentácii v bloku Úspešné projekty cca o 15.10 h predstaví Štefan Káčer zo Štátneho geologického ústavu Dionýza Štúra.

4. novembra

*Estónsko je síce rozlohou malá, ale elektronickou verejnou administratívou veľká krajina. Zasieťované elektronické systémy sú pre Estóncov veľkou výhrou, no na druhej strane predstavujú obrovské riziko. Dejan Cvetkovič zo spoločnosti MICROSOFT CEE vo svojej prednáške cca o 10.00 h odhalí zákulisie kybervojny medzi Estónskom a Ruskom a prezradí aj to, ako sa podarilo uchrániť Gov data pred hroziacou pohromou?

*Jedno programové obdobie sa končí a druhé sa reálne začína. Ako ho čo najlepšie využiť? Aké sú odhady rozloženia financií a aký je stav príprav na naplnenie očakávaní? Aké sú rozdiely medzi projektami minulého a nového “OPIS”? Aj to sa dozviete počas panela prednášok na tému Ako najlepšie využiť nové programové obdobie, ktorý sa bude konať v čase od 13.45 h pod taktovkou Milan Ištvána z občianskeho združenia Partnerstvá pre prosperitu.

Akreditácia

Milí novinári, ak ste sa už akreditovali na kongres cez webovú stránku www.itapa.sk, ďakujeme a prosíme ostatných záujemcov, aby tak urobili čo najskôr. Iba tak vám budeme môcť zabezpečiť dostatok materiálov a kongresový cattering. Na akékoľvek ďalšie otázky vám radi odpovieme na media@itapa.sk alebo volajte na 0915/ 828 385 či 0948/ 306 893.

Presscentrum
Počas oboch dní trvania kongresu vám bude nepretržite k dispozícii presscentrum vybavené počítačmi, tlačiarňou a pripojením na internet. Nachádza sa za recepciou pri schodoch do kongresovej sály Hotela Crowne Plaza.

Tešíme sa na stretnutie s Vami na medzinárodnom kongrese ITAPA 2015 už 3. novembra o 8.30 hod v Hoteli Crowne Plaza v Bratislave.

Organizačný tím ITAPA

PR Servis je komerčný informačný servis určený na publikovanie tlačových správ, informácií, vyhlásení a oznamov určených médiám a verejnosti. Texty sú vysielané v znení, dodanom klientom, bez redakčnej úpravy. Agentúra SITA je distribútorom týchto informácií a za ich obsahovú a štylistickú úroveň nezodpovedá. E-mail: prservis@sita.sk .

bx

K téme

Vládna špička na ITAPA: Dezinformácie sú verejný nepriateľ číslo 1. Počas koronakrízy nabrali na sile, musíme začať konať Štát dokáže napredovať podobne ako firma. Len musí zaviesť inovácie

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Ostatné

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.