Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
19. septembra 2014 PR správyOstatné od PRservis.skSITA Diskusia()

ITAPA 2014: Na nepripravených sa už nebude čakať

BRATISLAVA 19. septembra – Napriek vysokej nezamestnanosti, IT priemyslu na Slovensku ale aj v Európe chýba kvalitne stredoškolsky vzdelaná pracovná sila. Do šiestich rokov bude v tomto odvetví neobsadených až 10 000 pracovných miest. Dokáže situáciu vyriešiť pripravovaný zákon o „duálnom vzdelávaní”? Kvalitná príprava IT špecialistov je jednou z hlavných tém 13. ročníka Medzinárodného kongresu ITAPA, ktorý sa začne 11. novembra v Bratislave.

„Oceňujem, že najväčší priestor na tohtoročnom kongrese bude mať téma moderného vzdelávania. Je totiž nevyhnutné, aby sa vzdelávanie mladých ľudí orientovalo na získavanie zručností typických pre informačnú spoločnosť a aby vyučovací proces pripravoval absolventov pre potreby trhu práce,” povedal minister školstva a digitálny líder Peter Pellegrini.

Novinkou v ponuke Kongresu ITAPA bude vstup start-upovej komunity do témy informatizácia spoločnosti. Experti so skúsenosťami v oblasti start-upov chcú na kongrese ponúknuť triezvy pohľad na tento spôsob podnikania a otvoriť tému mantinelov slovenských start-upov.

Aj ostatné kľúčové témy Kongresu ITAPA 2014 sa týkajú nových výziev, ktoré súvisia s budúcou konkurencieschopnosťou Slovenska. Aj preto sa organizačný tím najväčšieho IT kongresu rozhodol nazvať tento ročník Future is TODAY – Budúcnosť je už dnes.

S názvom tohtoročného kongresu Future is TODAY dobre korešponduje aj ďalšia „veľká” téma akou je Nové programové obdobie 2014 – 2020. „Z predchádzajúcich rokov je zrejmé, že v oblasti informatizácie bude potrebná väčšia dynamika a transparentnosť. Únia bude podporovať iné projekty ako doteraz. Na nepripravených sa už nebude čakať,” upozorňuje Michal Ivantyšyn, riaditeľ ITAPA, „prioritou bude Cloud, Open data a bezpečnosť.

Na Medzinárodný kongres ITAPA sa možno zaregistrovať už teraz. Rovnako možno prihlasovať projekty do súťaže Cena ITAPA z oblasti nových služieb alebo zlepšovania procesov, ktoré boli zavedené v oblasti informatizácie spoločnosti. Víťazi Ceny ITAPA 2014 budú slávnostne vyhlásení na Galavečere ITAPA 11.novembra 2014. Viac na www.itapa.sk.

PR Servis je komerčný informačný servis určený na publikovanie tlačových správ, informácií, vyhlásení a oznamov určených médiám a verejnosti. Texty sú vysielané v znení, dodanom klientom, bez redakčnej úpravy. Agentúra SITA je distribútorom týchto informácií a za ich obsahovú a štylistickú úroveň nezodpovedá. E-mail: prservis@sita.sk .

ax

K téme

Skvelý nový svet máme na dosah. Politika ale musí ísť bokom Štát spúšťa revolučnú zmenu. Konečne rozbieha online riešenie životných situácií občanov

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Ostatné

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.