Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
10. novembra 2014 PR správyOstatné od PRservis.skSITA Diskusia()

ITAPA 2014: Ide o budúcnosť

BRATISLAVA 10. novembra – Už tento týždeň (11. a 12. novembra) na medzinárodnom kongrese ITAPA 2014 budú kľúčoví hráči z verejnej aj súkromnej sféry diskutovať o globálnych trendoch a hodnotiť stav slovenskej digitalizácie. ITAPA, ako vrcholné podujatie v oblasti informatizácie verejnej správy so 130 spíkrami z celého sveta, prichádza práve v čase rozhodovania o smerovaní celého eGov a jeho projektov až do roku 2020.

„Nové programové obdobie Európskej únie je šancou na reštart digitalizácie na Slovensku, ktorá sa už nemusí zopakovať”, upozorňuje riaditeľ ITAPA Michal Ivantyšyn. „Musíme však férovo zhodnotiť, kde sme urobili chyby, a kde sme, naopak, dosiahli úspechy.“ Výborným príkladom zvládnutého procesu digitalizácie je susedné Rakúsko. Aj preto organizátori ITAPA v spolupráci s Rakúskou hospodárskou komorou predstavia fungujúce služby rakúskeho eGovernmentu.

Cloud, open data a bezpečnosť patria medzi priority, ktoré podporuje EÚ. Na ITAPA teda nebude chýbať prezentácia z Veľkej Británie, ktorá je absolútnou svetovou jednotkou v oblasti OPEN DATA. Rovnako tak e-Gov lídri Taiwanu – svetovej veľmoci cloudovských riešení – budú demonštrovať, ako zásadne môže cloud viesť k úsporám nákladov. Nezabúdajme však ani na také krajiny ako Ekvádor, ktorý môže prekvapiť.

Digitalizácia vzdelávania bude ďalšou horúcou témou. Minister školstva Peter Pellegrini si za jeden stôl sadne s Martou Czapinskou z Poľska, ktoré za posledných 5 rokov urobilo z celej Európy najväčší skok v modernizácii vlastného školstva.

Tím ITAPA tento rok ponúkne aj novinku v podobe spojenia so start-up komunitou, ktorá je protipólom k tradičným a veľkým IT firmám. Budeme sa pýtať, ako urobiť zo Slovenska raj pre startupy. Medzi diskutérmi budú aj ľudia, ktorým sa to podarilo a ktorí dokázali preraziť na svetových trhoch. Debatovať s nimi budú predstavitelia exekutívy zodpovední za túto oblasť na Slovensku.

Obľúbenou časťou kongresu je prezentácia nových technológií. Účastníci si budú môcť vyskúšať nový spôsob biometrickej identifikácie osôb, otestovať humanoidného robota NAO, či preveriť Integrované obslužné miesto Slovenskej pošty, ktoré bude na kongrese ITAPA plne úradne sfunkčnené a na požiadanie bude vydávať výpisy z obchodného registra, registra trestov a pod.

Večer 11. novembra sa zverejnia mená víťazov súťaže o Cenu ITAPA 2014. Novinkou bude nová Cena Rádia Slovenska, o ktorej rozhodovali poslucháči verejnoprávneho rozhlasu. Viac na www.itapa.sk

PR Servis je komerčný informačný servis určený na publikovanie tlačových správ, informácií, vyhlásení a oznamov určených médiám a verejnosti. Texty sú vysielané v znení, dodanom klientom, bez redakčnej úpravy. Agentúra SITA je distribútorom týchto informácií a za ich obsahovú a štylistickú úroveň nezodpovedá. E-mail: prservis@sita.sk .

ax

K téme

Skvelý nový svet máme na dosah. Politika ale musí ísť bokom Štát spúšťa revolučnú zmenu. Konečne rozbieha online riešenie životných situácií občanov

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Ostatné

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.