Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
17. mája 2012 PR správyOstatné od PRservis.skSITA Diskusia()

INTERIÉRY – PRIESTORY NA ŽIVOT – prednáška počas Noci múzeí

BRATISLAVA 17. mája – V sobotu 19. 5. 2012 o 17.00 vystúpi v Centre súčasnej architektúry a dizajnu ARCHA Ľubica Fábri s prednáškou INTERIÉRY – PRIESTORY NA ŽIVOT. Podujatie pripravilo Centrum súčasnej architektúry a dizajnu ARCHA v Bratislave ako súčasť programu Noci múzeí a galérií 2012.

Ľudia trávia v súčasnosti väčšinu života v interiéroch – vo vlastných príbytkoch, na pracoviskách a v školách, v priestoroch určených na kultúrne či spoločenské vyžitie, v zariadeniach na prinavrátenie zdravia či dôstojného prežitia jesene života. Od kvality interiérov vo veľkej miere závisí kvalita každodenného života. Poskytujú nám súčasné interiéry skutočne to, čo na život naozaj potrebujeme? V prednáške INTERIÉRY – PRIESTORY NA ŽIVOT priblíži Ľubica Fábri svoju filozofiu a názory, ako pristupovať k tvorbe bytu alebo domu, aby sa stal domovom. Súčasťou prednášky bude obrazový materiál s príkladmi súčasných obytných interiérov na Slovensku od popredných slovenských tvorcov.

Počas Noci múzeí a galérií bude v Centre ARCHA na Továrenskej 10 v Bratislave prístupná od 10:00 do 24:00 výstavná inštalácia INTERIOR.SK.08/10, ktorá vo forme plagátov približuje takmer 100 rôznych typov interiérov – bytové, komerčné i verejné – od vyše 130 slovenských tvorcov, profesionálnych architektov, interiérových dizajnérov i študentov architektúry a dizajnu. V materiálovej knižnici matériO, ktorá sa nachádza v Centre ARCHA, sa budú môcť návštevníci oboznámiť s 3D vzorkami najrôznejších moderných materiálov. K dispozícii budú na štúdium i na zakúpenie rôzne odborné publikácie a časopisy, ako aj zdarma staršie tituly a rôzne informačné tlačoviny o moderných materiáloch a produktoch pre architektúru, interiéry a dizajn. Na detských návštevníkov čakajú v Centre ARCHA výkresy, farbičky, nožnice a prívetivé rady, ako a čo vytvoriť.

O Centre ARCHA a materiálovej knižnici matériO Bratislava
ARCHA – Centrum súčasnej architektúry a dizajnu dokumentuje, prezentuje a propaguje dobrú architektúru a jej tvorcov v SR. ARCHA realizuje dokumentáciu súčasnej architektúry na Slovensku, najmä v rámci dlhodobých projektov ARCHITECTURE.SK a INTERIOR.SK. Usporadúva prierezové i komorné výstavy architektúry, vzdelávacie podujatia a prezentačné aktivity, vydáva magazín A+D a neperiodické odborné publikácie. Knižnicu matériO Bratislava a centrum ARCHA založila a vedie architektka Ľubica Fábri, absolventka štúdia architektúry na Univerzite Bauhaus Weimar (1984), riaditeľka združenia ARCHA a interná doktorandka na Ústave interiéru a výstavníctva Fakulty architektúry STU v Bratislave.

matériO Bratislava – jedna z prvých materiálových knižníc v strednej Európe pôsobí v Bratislave ako súčasť Centra architektúry ARCHA. Bola zriadená a v súčasnosti funguje za finančnej podpory grantu EÚ v rámci programu celoživotného vzdelávania Leonardo da Vinci. V knižnici je aktuálne prístupných vyše 1500 fyzických vzoriek moderných materiálov a rozsiahla online databáza, zahŕňajúca vyše 4500 identifikačných kariet rôznych materiálov pre všetky kreatívne oblasti a profesie. Súčasťou činnosti knižnice sú pravidelné prednášky a semináre venované problematike materiálov, výstavné prezentácie a prezenčné služby pre verejnosť.

PR Servis je komerčný informačný servis určený na publikovanie tlačových správ, informácií, vyhlásení a oznamov určených médiám a verejnosti. Texty sú vysielané v znení, dodanom klientom, bez redakčnej úpravy. Agentúra SITA je distribútorom týchto informácií a za ich obsahovú a štylistickú úroveň nezodpovedá. E-mail: prservis@sita.sk .

ax

K téme

LANXESS s novou ponukou produktov a služieb zo sveta náterových hmôt Ovládnite svetlo u Vás doma

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Ostatné

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.