Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
16. apríla 2012 PR správyPodnikové info od PRservis.skSITA Diskusia()

Inovatívne zložky do pracích prostriedkov budúcnosti

BRATISLAVA 16. apríla – Henkel a 4SC Discovery sa dohodli na spolupráci pri výskume a skríningu zlúčenín. Cieľom spoločného výskumného projektu je identifikovať nové a účinnejšie zložky do pracích prostriedkov. Spoločnosť 4SC Discovery prepočíta vlastnosti niekoľko miliónov látok a následne Henkel aplikácie otestuje, aby sa zistilo, ktoré látky sú najvhodnejšie do nových receptúr pracích prostriedkov.

„Kľúčovým predpokladom úspechu spoločnosti Henkel je urýchliť vývoj udržateľných inovácií, ktoré zákazníci preferujú a zabezpečiť najvyššiu kvalitu našich produktov na celom svete,“ hovorí Prof. Dr. Thomas Müller -Kirschbaum, vedúci Globálneho výskumu a vývoja Divízie pracích a čistiacich prostriedkov Henkel. „Skríning zlúčenín v spolupráci s partnerskou spoločnosťou 4SC Discovery nám v úvodných fázach vývoja produktu umožňuje otestovať omnoho viac látok než bolo možné kedykoľvek predtým.“

Dr. Daniel Vitt, riaditeľ spoločnosti 4SC Discovery GmbH a vedecký riaditeľ 4SC AG hovorí: „Už veľa rokov úspešne využívame počítačový skríning na objavovanie liečiv a optimalizáciu výskumu zlúčenín pre farmaceutický priemysel. Partnerstvo so spoločnosťou Henkel ponúka rozsiahle nové príležitosti, keďže sa náš postup po prvýkrát využije ako rýchly a efektívny spôsob vývoja nových zlúčenín pre pracie prostriedky.“

Z dlhodobého hľadiska je cieľom výskumnej spolupráce dosiahnuť viac pomocou menej. Presne to je hlavnou myšlienkou Stratégie udržateľnosti Henkel: generovať vyššiu hodnotu pre našich zákazníkov, spotrebiteľov, komunitu a firmu, no zároveň redukovať našu environmentálnu stopu. Vyžaduje si to inovatívne produkty a technológie, v ktorých sa spája vynikajúci výkon a zodpovednosť voči ľuďom a životnému prostrediu.

4SC Discovery GmbH je 100 % dcérskou spoločnosťou 4SC AG. Poskytuje technológie a na mieru šité výskumné služby pri objavovaní liečiv a chemickej optimalizácii až po získanie produktu vhodného na predklinický vývoj.

Spoločnosť svoje služby zameriava tak, aby svojim klientom z farmaceutického, biotechnologického a chemického odvetvia ponúkla výhody spočívajúce v dobrej cene a krátkom čase uvedenia produktu na trh vďaka objavovaniu liečiv a optimalizačným procesom založeným na pevnej počítačovej skríningovej a objavnej platforme. Skupina, ktorú riadi spoločnosť 4SC AG, má v súčasnosti 96 zamestnancov. Spoločnosť 4SC AG je od decembra 2005 kótovaná na Frankfurtskej burze v kategórii Prime Standard, kde sú evidované nemecké spoločnosti, ktoré spĺňajú medzinárodné štandardy transparentnosti.

Spoločnosť Henkel so svojimi vedúcimi značkami a technológiami celosvetovo pôsobí v troch oblastiach podnikania: Starostlivosť o domácnosť, Starostlivosť o telo a Adhesive Technologies (Lepidlá Technológie). Spoločnosť, založená v roku 1876, so svojimi známymi značkami Persil, Schwarzkopf a Loctite globálne zastáva vedúce postavenie na trhu tak v spotrebiteľských ako aj priemyselných odvetviach. Henkel zamestnáva okolo 48 000 pracovníkov a v roku 2011 dosiahol tržby vo výške 15,605 mld. EUR a upravený prevádzkový zisk vo výške 2,029 mld. EUR. Prioritné akcie Henkel sú evidované v indexe DAX a Henkel sa radí medzi 500 obratovo najsilnejší spoločností sveta (Fortune Global 500). Spoločnosť Henkel Slovensko, ako súčasť Henkel Central Eastern Europe, dosiahla v roku 2011 na domácom trhu obrat vo výške 79,2 milióna EUR. Ku koncu roka 2011 spoločnosť zamestnávala 661 pracovníkov.

PR Servis je komerčný informačný servis určený na publikovanie tlačových správ, informácií, vyhlásení a oznamov určených médiám a verejnosti. Texty sú vysielané v znení, dodanom klientom, bez redakčnej úpravy. Agentúra SITA je distribútorom týchto informácií a za ich obsahovú a štylistickú úroveň nezodpovedá. E-mail: prservis@sita.sk .

yv

K téme

Jeden z najsexi mužov na svete sa stáva novou tvárou Hell Energy Úspech SkyToll v Nemecku: stojí pri kúpe globálnej firmy VITRONIC

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Podnikové info

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.