Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
10. septembra 2013 PR správyOstatné od PRservis.skSITA Diskusia()

Iniciatíva EÚ: Slovanet zamestnal 10 absolventov

BRATISLAVA 10. septembra – Telekomunikačný operátor Slovanet sa zapojil do plošného riešenia nezamestnanosti mladých slovenských absolventov. Projekt „Príležitosti pre mladých“ je súčasťou iniciatívy Európskej únie podporujúcej 8 členských štátov, v ktorých miera nezamestnanosti mladých ľudí dosahuje 30 a viac percent. Patria medzi ne Grécko, Írsko, Taliansko, Lotyšsko, Litva, Portugalsko, Slovensko a Španielsko.

„Absolventi bez praxe si dnes nachádzajú prácu len veľmi ťažko. Rozhodli sme sa zapojiť do podpory zamestnanosti mladých, pretože potrebujú nabrať skúsenosti, sebavedomie a pracovné návyky, ktoré im v budúcnosti pomôžu byť úspešnými. Keďže sme prozákaznícky orientovaná firma, svoje uplatnenie našli práve na týchto oddeleniach,“ povedala Michaela Hercegová, riaditeľka ľudských zdrojov spoločnosti Slovanet.

Vo všetkých prípadoch išlo o približne 3 a viac mesiacov nezamestnaných absolventov, ktorí prešli tréningom a v súčasnosti pracujú na oddelení služieb zákazníkom a na technickej podpore v Trenčíne. Jeden z absolventov je dokonca posilou pre samotné oddelenie ľudských zdrojov, kde sa okrem iného stará o agendu k projektu. Všetkých 10 ľudí je zamestnaných na trvalý pracovný pomer s dobou neurčitou a v Slovanete plánujú pracovať aj po skončení projektu, čiže po 1,5 roku.

O PROJEKTE
Nezamestnanosť mladých ľudí sa v dôsledku krízy dramaticky zvýšila. V celej EÚ dosiahla priemer viac ako 22 %, pričom v niektorých členských štátoch dosiahla 50 %. V prípade mladých ľudí je pravdepodobnosť, že budú nezamestnaní, dvakrát vyššia ako v prípade dospelej populácie. Európska komisia vzhľadom na neúnosne vysoké úrovne nezamestnanosti mobilizuje svoje politiky a nástroje. V decembri 2011 predložila iniciatívu „Príležitosti pre mladých“, v ktorej stanovila opatrenia potrebné na zníženie nezamestnanosti tejto skupiny obyvateľstva.

Projekty by mali pomôcť vytvoriť alebo podporiť 15 000 pracovných pozícií pre mladých ľudí.

Ďalšie informácie na:
http://ec.europa.eu/commission_2010-2014/president/pdf/council_dinner/youth_action_team_sk.pdf

PR Servis je komerčný informačný servis určený na publikovanie tlačových správ, informácií, vyhlásení a oznamov určených médiám a verejnosti. Texty sú vysielané v znení, dodanom klientom, bez redakčnej úpravy. Agentúra SITA je distribútorom týchto informácií a za ich obsahovú a štylistickú úroveň nezodpovedá. E-mail: prservis@sita.sk .

ax

K téme

Dobrovoľníci z MetLife sa starajú o životné prostredie a zazeleňujú Slovensko dm medzinárodné týždne zdravia

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Ostatné

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.