Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
12. novembra 2013 PR správyPodnikové info od PRservis.skSITA Diskusia()

ING má webové stránky prispôsobené slabozrakým

BRATISLAVA 12. novembra – Ľudia so zrakovým postihnutím predstavujú na Slovensku približne 1,5 % celkovej populácie. ING Životná poisťovňa a ING Dôchodková spoločnosť sa rozhodli vyjsť v ústrety takto hendikepovaným ľuďom a uviedli na trh webové stránky určené práve slabozrakým. Nová verzia je zároveň optimalizovaná aj pre slepecké čítačky.

„Touto cestu chceme pomôcť klientom, ktorým spôsobujú zrakové problémy ťažkosti pri získavaní informácií na bežných weboch. Veríme, že táto verzia stránok uľahčí množstvu ľudí prístup k informáciám,“ komentuje novinku Jan Košta, webový špecialista poisťovacej časti ING.

Kľúčovými vlastnosťami špeciálnej verzie webových stránok je jednoduchšia štruktúra a väčšie písmo. Najčastejšou komplikáciou pre slabozrakých pri používaní internetu sú totiž zložitejšia výstavba webu a texty písané menším písmom. Orientácia na nových stránkach je preto výrazne ľahšia a je teda menej náročné dostať sa k cieľu, čiže získať potrebné informácie.

Nové verzie stránok prispôsobené zrakovému postihnutiu klientov:
ING Životná poisťovňa https://www.ingpoistovna.sk/?forceBrowserDetector=blind
ING Tatry-Sympatia https://www.ing-tatry-sympatia.sk/?forceBrowserDetector=blind
ING Dôchodková správcovská spoločnosť https://www.ingdss.sk/?forceBrowserDetector=blind

Profil ING
ING je globálna finančná inštitúcia holandského pôvodu, ktorá ponúka služby v oblasti bankovníctva, investícií, životného poistenia a správy dôchodkov pre viac ako 85 miliónov klientov v takmer 40 krajinách sveta.

PR Servis je komerčný informačný servis určený na publikovanie tlačových správ, informácií, vyhlásení a oznamov určených médiám a verejnosti. Texty sú vysielané v znení, dodanom klientom, bez redakčnej úpravy. Agentúra SITA je distribútorom týchto informácií a za ich obsahovú a štylistickú úroveň nezodpovedá. E-mail: prservis@sita.sk

K téme

Stredná odborná škola potravinárska v Nitre: Tradičný recept na moderné vzdelávanie Spojená škola v Šali: Krok do budúcnosti s moderným vzdelaním a širokou škálou odborov

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Podnikové info

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.