Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
2. októbra 2012 PR správyOstatné od PRservis.skSITA Diskusia()

IKEA vymení všetko osvetlenie za LED

BRATISLAVA 2. októbra – IKEA podporuje revolučnú technológiu LED a do roku 2016 plánuje vymeniť všetok sortiment osvetlenia za LED – čo znamená, že sortiment osvetlenia IKEA bude pozostávať len zo svietidiel a žiaroviek LED. S cieľom pomôcť miliónom ľudí k trvalej udržateľnosti v domácnosti – znížením spotreby energie a úsporou peňazí – sa budú žiarovky LED predávať za najnižšiu cenu na trhu. IKEA taktiež vymení viac ako milión svetelných zdrojov vo svojich obchodných domoch za žiarovky LED a iné, efektívnejšie osvetlenie.
IKEA neustále podniká nové kroky k tomu, aby bolo jej podnikanie trvalo udržateľnejšie a aby pomohla svojim zákazníkom k udržateľnejšiemu životu v domácnosti.

„LED je svetelnou revolúciou. Jedna malá žiarovka LED dokáže významne ovplyvniť globálnu spotrebu energie i účty za elektrinu v domácnosti. V porovnaní s klasickou žiarovkou spotrebuje oveľa menej energie a navyše ponúka úplne nové možnosti v oblasti dizajnu a trvalej udržateľnosti. Keďže veríme, že každý by mal mať možnosť žiť udržateľný život v domácnosti, zabezpečíme, aby mali naše žiarovky LED najnižšiu cenu na trhu,“ hovorí Steve Howard, Chief Sustainability Officer, IKEA Group.

IKEA už teraz ponúka vo svojich obchodných domoch široký sortiment žiaroviek LED a tak si zákazníci môžu vymeniť klasické žiarovky za žiarovky LED bez toho, aby museli vymeniť aj lampu. Osvetlenie LED je v súčasnosti najlepšie chráneným obchodným tajomstvom v oblasti trvalej udržateľnosti bytového zariadenia:

• Ak by milión ľudí vymenilo jednu klasickú žiarovku za žiarovku LED, z pohľadu emisií CO2 by sme to mohli prirovnať k stiahnutiu 6 700 áut z ciest na jeden rok alebo zasadeniu 17 miliónov stromov.
• LED ponúka veľa nových možností v oblasti dizajnu, pretože malé diódy sa dajú zabudovať do čohokoľvek, rozsvecujú sa okamžite a poskytujú dobré, hrejivé osvetlenie.
• LED je bezpečná – nezahrieva sa a neobsahuje ortuť.

Nedávno vykonaný prieskum medzi 6 000 spotrebiteľmi v Číne, Rusku, Nemecku, Veľkej Británii, Spojených štátoch amerických a Švédsku (júl 2012*) preukázal, že i napriek skutočnosti, že len niekoľko z nich si uvedomuje výhody žiaroviek LED, až 60 % prejavilo o ne záujem v súvislosti so šetrením energie, a to predovšetkým v súčasnej dobe, keď účty za energie prudko stúpajú a 20 – 25 % nákladov na elektrinu v domácnosti pohltí práve osvetlenie.

PR Servis je komerčný informačný servis určený na publikovanie tlačových správ, informácií, vyhlásení a oznamov určených médiám a verejnosti. Texty sú vysielané v znení, dodanom klientom, bez redakčnej úpravy. Agentúra SITA je distribútorom týchto informácií a za ich obsahovú a štylistickú úroveň nezodpovedá. E-mail: prservis@sita.sk .

ax

K téme

Firemná výzva za zlepšenie právneho postavenia LGBTI+ ľudí na Slovensku získala Cenu Inakosti Avion organizuje obľúbený swap vecí pre deti aj dospelých. Už tento víkend!

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Ostatné

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.