Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
14. marca 2014 PR správyOstatné od PRservis.skSITA Diskusia()

IKEA predstavuje novú kolekciu IKEA PS 2014

BRATISLAVA 14. marec – IKEA predstavuje novú dizajnovú kolekciu IKEA PS 2014 On the move (V pohybe), ktorá je zameraná na flexibilitu a multifunkčnosť mestského životného štýlu. Novú kolekciu nájdete v obchodných domoch IKEA od apríla 2014.

IKEA PS 2014 je najnovšia kolekcia IKEA zachytávajúca sny a potreby generácie žijúcej v meste. V súčasnosti žije viac ľudí v mestách ako na vidieku. Títo sa častejšie sťahujú a žijú v menších priestoroch.

„Verím, že výrobky z tohtoročnej kolekcie IKEA PS 2014 budú zodpovedať potrebám duchom mladých ľudí, ktorí sa často sťahujú. Pri navrhovaní týchto vtipných, krásnych a flexibilných výrobkov sme mysleli na ich potreby a sny,“ hovorí David Wahl, dizajnér IKEA of Sweden.

Prieskum z januára 2014* ukazuje, že dvaja z troch opýtaných ľudí majú radi dizajnové výrobky. Chcú však, aby boli aj cenovo dostupné. Prieskum tiež ukázal, že dve tretiny opýtaných sa snažia efektívne využiť každý centimeter svojej domácnosti, pričom 50% potrebuje nábytok, ktorý je multifunkčný. Mnohí považujú dizajn za rovnako dôležitý ako funkčnosť výrobku.

Pozvali sme mladých dizajnérov z celého sveta, aby spolu s tímom dizajnérov IKEA preniesli do kolekcie IKEA PS 2014 vplyvy a pohľady z miesta, kde žijú. Výsledkom bolo 51 rôznych výrobkov, od stolíka so zabudovanou lampou, koberca so vzormi inšpirovanými východnou Európou, až po otvorenú skriňu, ktorú môžete prezliekať podľa vašej chuti a nálady.

Celá kolekcia je o „našom dizajne“ a tímovej práci. Na workshopoch si dizajnéri kolektívne vybrali tému a výrobok kvalifikovaný do kolekcie.

Táto kolekcia IKEA PS je od roku 1995 už ôsmou v poradí – je odpoveďou na najnovšie smery a trendy v dizajne a bývaní. Všetky výrobky IKEA sú kombináciou tvaru, funkcie, kvality a trvalej udržateľnosti, a to všetko za dostupnú cenu.

Fakty o kolekcii IKEA PS 2014
IKEA PS sa prvýkrát zrodila v roku 1995 a zodpovedá vždy najnovším dizajnovým trendom IKEA. Prináša umenie dizajnu pre mnohých ľudí vďaka cenovej dostupnosti výrobkov, ktoré vyvinuli dizajnéri IKEA v spolupráci s externými dizajnérmi. Tak ako všetky výrobky IKEA, kolekcia IKEA PS vznikla kombinovaním tvaru, funkcie, kvality
a trvalej udržateľnosti, s nízkymi nákladmi.

• 51 dizajnových výrobkov
• 15 dizajnérov zo Švédka, Japonska, Veľkej Británie, USA, Holandska, Dánska, Francúzska, Poľska a Švajčiarska
• Rôzne materiály, od bambusu až po oceľ
• Vo všetkých svietidlách sú použité svetelné zdroje LED, ktoré ušetria až 85% energie v porovnaní s klasickými žiarovkami

*V januári 2014 vykonala agentúra YouGov pre spoločnosť IKEA prieskum medzi ľuďmi vo veku 18 – 60 rokov, žijúcich v mestách vo Švédsku, Veľkej Británii, Francúzsku, USA, Poľsku, Japonsku, Číne a Katare. V každej krajine bolo oslovených 1000 respondentov (okrem Kataru, kde sa prieskumu zúčastnilo 500 respondentov).

PR Servis je komerčný informačný servis určený na publikovanie tlačových správ, informácií, vyhlásení a oznamov určených médiám a verejnosti. Texty sú vysielané v znení, dodanom klientom, bez redakčnej úpravy. Agentúra SITA je distribútorom týchto informácií a za ich obsahovú a štylistickú úroveň nezodpovedá. E-mail: prservis@sita.sk .

ax

K téme

Desať ohrozených druhov zvierat spoznáte v Avione Panta Rhei v rebríčku obľúbených značiek poskočila z 15. miesta na 2.

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Ostatné

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.