Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
24. októbra 2012 PR správyOstatné od PRservis.skSITA Diskusia()

IKEA Group ohlásila novú stratégiu People & Planet Positive

BRATISLAVA 24. októbra – IKEA Group dnes zverejnila novú, ambicióznu stratégiu v oblasti trvalej udržateľnosti – People & Planet Positive (Dobré pre ľudí a planétu). Táto stratégia je súčasťou dlhodobého smerovania IKEA Group a stavia na dlhoročnom úsilí a práci firmy v oblasti trvalej udržateľnosti vytýčením nových cieľov a aktivít na obdobie do roku 2020.

Stratégia People & Planet Positive sa sústreďuje na 3 hlavné oblasti:

• Ponúkať miliónom zákazníkov inšpiráciu a možnosti na zlepšenie trvalej udržateľnosti ich života doma prostredníctvom výrobkov a riešení, ktoré im vďaka úspore vody, energie a zníženiu množstva odpadu umožnia ušetriť peniaze. Možnosti zahŕňajú: výmenu klasických svietidiel za svietidlá LED, ktoré vydržia až 20 rokov a spotrebujú o 85% menej elektriny; ponuku energeticky najefektívnejších domácich spotrebičov na trhu za najnižšiu cenu; ponuku funkčných, jednoducho využiteľných a cenovo prijateľných možností na triedenie a minimalizáciu odpadu a zníženie spotreby vody v domácnosti.

• Dosiahnuť nezávislosť od energie a zdrojov, čo zahŕňa produkciu takého množstva obnoviteľnej energie, aké sa spotrebuje v obchodných domoch a ostatných budovách IKEA Group, a to na základe investície 1,5 miliardy eur do veterných a solárnych projektov. Znamená to tiež zvýšenie energetickej efektívnosti prevádzok IKEA Group minimálne o 20% a nabádanie dodávateľov, aby usilovali o dosiahnutie rovnakého cieľa. Neustále rozvíjať sortiment IKEA, aby boli výrobky trvale udržateľnejšie a všetok materiál na výrobu bytového zariadenia vrátane balenia bol obnoviteľný, recyklovateľný alebo recyklovaný.

• Výrazne vplývať na vytváranie lepšieho života pre ľudí a komunity, čo zahŕňa podporu rozvoja vhodného pracovného prostredia v rámci celého dodávateľského reťazca IKEA Group. IKEA Group chce vyzývať dodávateľov, aby sa nezameriavali len na dodržiavanie požiadaviek, ale aj na zdieľanie hodnôt. Týka sa to nielen priameho dosahu v rámci dodávateľského reťazca, ale tiež pozitívneho vplyvu za jeho rámec a podpory dodržiavania ľudských práv.

„Chceme vytvárať lepší každodenný život pre mnohých ľudí. Lepší život znamená tiež trvale udržateľnejší život. Usilujeme o to už mnoho rokov a veľa sme toho aj spravili. Teraz sme pripravení na ďalší veľký krok. Stratégia People & Planet Positive nám v tom pomôže –transformovať naše podnikanie a mať pozitívny vplyv, povedal Mikael Ohlsson, prezident a generálny riaditeľ IKEA Group.

Jedna z najväčších výziev 21. storočia – ako si poradiť s nedostatkom zdrojov a klimatickými zmenami, a pritom poskytnúť ľuďom na celom svete dobrú kvalitu života. Stratégia People & Planet Positive umožní IKEA Group zohrávať síce malú, no dôležitú úlohu pri jej riešení. Okrem snahy prispievať k dobrej kvalite života ľudí a komunít v miestach svojej pôsobnosti bude IKEA Group maximálne efektívne využívať všetky zdroje vrátane odpadu, ktorý sa dá tiež premeniť na zdroj. V prevádzkach IKEA Group sa bude využívať len obnoviteľná energia, kým základnou podmienkou pre jej dodávateľov bude použitie bezpečných chemikálií, zodpovedné hospodárenie v lesníctve, poľnohospodárstve aj hospodárenie s vodou.

„Podľa nás by trvalá udržateľnosť nemala byť luxusom, ale mala by byť dostupná pre každého. Vyše 770 miliónov návštevníkov obchodných domov IKEA nám dáva fantastickú príležitosť pomôcť našim zákazníkom plniť si sny o bývaní vďaka pekným výrobkom, a pritom ušetriť náklady na prevádzku domácnosti znížením spotreby energie a vody, ako aj znížením množstva odpadu. Stratégia People & Planet Positive nám v nasledujúcich rokoch tiež umožní posunúť ďalej našu zodpovednosť v rámci dodávateľského reťazca, napríklad použitím čisto obnoviteľnej energie na zásobenie našich budov alebo zasadzovaním sa za práva detí,” povedal Steve Howard, vedúci pre oblasť trvalej udržateľnosti v IKEA Group.

Ak sa chcete dozvedieť viac o práci IKEA Group v oblasti trvalej udržateľnosti, prečítať si správy o trvalej udržateľnosti IKEA Group či prezrieť celý dokument k stratégii People & Planet Positive, navštívte www.IKEA.sk/ludiaaplaneta.

Ak si chcete pozrieť film People & Planet Positive na YouTube, prosím, navštívte www.youtube.com/IKEA

PR Servis je komerčný informačný servis určený na publikovanie tlačových správ, informácií, vyhlásení a oznamov určených médiám a verejnosti. Texty sú vysielané v znení, dodanom klientom, bez redakčnej úpravy. Agentúra SITA je distribútorom týchto informácií a za ich obsahovú a štylistickú úroveň nezodpovedá. E-mail: prservis@sita.sk .

ax

K téme

Desať ohrozených druhov zvierat spoznáte v Avione Panta Rhei v rebríčku obľúbených značiek poskočila z 15. miesta na 2.

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Ostatné

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.