Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
20. februára 2017 PR správyOstatné od PRservis.skSITA Diskusia()

IKEA Bratislava: Deti sú pre nás najdôležitejšie na svete

BRATISLAVA 20. februára 2017 – Spoločnosť IKEA Bratislava podporí v rámci projektu Spolu s vami 5 neziskových organizácií na Slovensku, ktoré pomáhajú deťom. Za organizácie hlasovali členovia IKEA FAMILY klubu. Najviac hlasov získala nezisková organizácia Raná starostlivosť, ktorá pomáha rodinám s deťmi so zrakovým a viacnásobným postihnutím.

Projekt Spolu s vami nadväzuje na globálnu iniciatívu IKEA „People and Planet“ v oblasti podpory ľudí a planéty. IKEA Bratislava podporí 5 organizácií, za ktoré hlasovali členovia IKEA FAMILY klubu, zariadením a doplnkami IKEA a svojou expertízou v oblasti bytového zariadenia. Do projektu nominovali zákazníci IKEA celkovo 194 organizácií.

Projekt podporili aj zamestnanci IKEA, a to hlasovaním alebo ponukou svojich zručností a vedomostí ako dobrovoľníci. Pomocou vybraným neziskovým organizáciám tak chcú motivovať svojich zákazníkov a verejnosť, aby sa tiež pripojili.

„Na stránkach projektu Spolu s vami si ľudia môžu vyhľadať neziskové organizácie zapojené do projektu, vybrať si, s čím by im mohli pomôcť a potom organizáciu cez náš web priamo kontaktovať. Organizácie vítajú odbornú i manuálnu pomoc, sprostredkovanie zážitkov pro deti a samozrejme i hmotné dary, ktoré im pomôžu pokryť prevádzkové náklady, vzdelávanie zamestnancov alebo aktivity pro deti,“ vysvetľuje Lukáš Běhunčík, líder komunitných projektov IKEA v České republike, Slovensku a Maďarsku. „Deti sú pre nás najdôležitejšími ľuďmi na svete, preto je prirodzené, že hľadáme cesty, ako im pomáhať.“

Členovia IKEA FAMILY svojim hlasovaním rozhodli o tom, v akej hodnote si vybrané organizácie budú môcť zútulniť svoje priestory výrobkami IKEA:

1. miesto: 10 000 EUR – Raná starostlivosť, n. o. – Organizácia chce ešte viac pomôcť rodinám s deťmi so zrakovým a viacnásobným postihnutím v nových priestoroch Centra včasnej intervencie.

2. miesto: 5 000 EUR – Centrum Slniečko, n. o. – Prevádzkuje špecializované zariadenia pre týrané, zneužívané deti a obete domáceho násilia. Zamestnanci IKEA zároveň hlasovaním rozhodli, že Centrum Slniečko dostane aj finančnú podporu vo výške 2 000 EUR.

3. miesto: 3 000 EUR – OZ Signál Ohrozenia – Detský domov Centrum Srdiečko. Vzniklo na pomoc týraným, zneužívaným a zanedbávaným deťom. Zabezpečuje náhradnú rodinnú starostlivosť deťom, ktorým zlyhali biologické rodiny.

4. miesto: 2 000 EUR – Materská škola Plavé Vozokany 319 – Od útleho veku vedie žiakov k láske k prírode a učí ich, čo naozaj znamená ochrana životného prostredia.

5. miesto: 1 000 EUR – Ulita, o. z. – Snažia sa premeniť ulice a sídliská na bezpečné a inšpiratívne miesta pre deti.

Okrem tohto projektu IKEA Bratislava už niekoľko rokov spolupracuje ako člen komunity napr. s neziskovou organizáciou Návrat, ktorá pomáha rodinám v ohrození budovať dobrý domov pre svoje deti, a tak zabrániť ich odobratiu do detských domovov. S neziskovou organizáciou Živica podporuje aktivity slovenských škôl zamerané na šetrenie energiami, vodou a odpadom s priamym vplyvom na zníženie ekologickej stopy školy a jej okolia.

Viac o projekte Spolu s vami sa dozviete na www.spolusvami.sk.

PR Servis je komerčný informačný servis určený na publikovanie tlačových správ, informácií, vyhlásení a oznamov určených médiám a verejnosti. Texty sú vysielané v znení, dodanom klientom, bez redakčnej úpravy. Agentúra SITA je distribútorom týchto informácií a za ich obsahovú a štylistickú úroveň nezodpovedá. E-mail: prservis@sita.sk .

tk

K téme

IKEA otvára tému násilia páchaného na ženách a spúšťa kampaň za bezpečný domov Globálne značky prijali výzvu proti ničeniu životného prostredia

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Ostatné

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.