Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
4. decembra 2012 PR správyPodnikové info od PRservis.skSITA Diskusia()

IBM zapája študentov do biznisu

BRATISLAVA 4. decembra – Spoločnosť IBM na Slovensku pomáha diplomantom na vysokých školách preniknúť do sveta reálneho biznisu. Študenti inžinierskeho štúdia v spolupráci so spoločnosťou IBM na Slovensku riešia vo svojich diplomových prácach praktické úlohy z oblasti Analýzy a vývoja aplikácie automatizácie procesov a pravidiel rozhodovania.

Prvého ročníka súťažného projektu sa zúčastňuje 11 študentov Fakulty elektrotechniky a informatiky Slovenskej technickej univerzity (FEI STU) a Fakulty riadenia a informatiky Žilinskej univerzity (FRI ZU). Na diplomových prácach úzko spolupracujú okrem školiteľov aj s expertmi z IBM. Pri riešení zadania využívajú najnovšie technológie IBM, ako napríklad IBM Business Process Manager 8.0 a integračné produkty skupiny WebSphere. „Študenti ktorých práce budú vyhodnotené ako najúspešnejšie budú nepochybne jednými z najzaujímavejších kandidátov na zamestnanie na trhu práce,“ hovorí Matúš Košina manažér IBM Inovačného centra v Bratislave.

Spoločnosť IBM na Slovensku prostredníctvom tohto projektu zintenzívňuje spoluprácu s univerzitami a poskytuje budúcim absolventom možnosť uplatniť sa pri riešení praktických úloh. „Diplomové práce dokonale preveria uplatnenie teoretických znalostí študentov v praxi pri návrhu konkrétneho systému,“ pripomína odborný garant a vedúci projektu Ján Hromádka, IT architekt IBM Slovensko. Okrem technických znalostí získajú na rok a pol profesionálny koučing, ako aj certifikát pre WebSphere produkty IBM, ktoré im pomôžu pri štarte kariéry. V rámci projektu sa hodnotia dosiahnuté výsledky pri riešení zadanej úlohy, ako aj prezentačné schopnosti súťažiacich.

„Záujem slovenských firiem o odborníkov na riešenia a softvérové produkty spoločnosti IBM neustále stúpa a bez problémov sa uplatnia na trhu práce,“ dodáva Ján Hromádka. IBM dlhodobo podporuje talentovaných študentov prostredníctvom súťaží a konferencií. Najtalentovanejší z nich môžu v rámci projektu IBM Great Minds absolvovať 3 až 6 mesačnú stáž vo výskumných laboratóriách IBM vo švajčiarskom Zürichu alebo izraelskom meste Haifa. Zo Slovenska sa na takejto stáži zúčastnili doteraz traja študenti vysokých škôl.

O IBM
Spoločnosť IBM je jednou z najväčších IT spoločností na svete a pod názvom International Business Machines poskytuje klientom svoje služby už viac ako 100 rokov. Celosvetovo pôsobí vo vyše 170 krajinách, pričom neustále rozširuje svoje geografické pokrytie, a zamestnáva vyše 430 tisíc zamestnancov. Poslaním spoločnosti IBM je pomocou integrovaných, flexibilných a efektívnych riešení pomáhať svojim zákazníkom redukovať náklady a zvýšiť tak ich konkurencieschopnosť na trhu.

Na Slovensku spoločnosť IBM aktívne pôsobí od roku 1990. Samostatná pobočka IBM Slovensko s.r.o. bola založená 7. decembra 1992 a jej generálnym riaditeľom je Branislav Šebo. Hlavné sídlo IBM Slovensko sa nachádza v Bratislave s pobočkami v Banskej Bystrici a Košiciach.

PR Servis je komerčný informačný servis určený na publikovanie tlačových správ, informácií, vyhlásení a oznamov určených médiám a verejnosti. Texty sú vysielané v znení, dodanom klientom, bez redakčnej úpravy. Agentúra SITA je distribútorom týchto informácií a za ich obsahovú a štylistickú úroveň nezodpovedá. E-mail: prservis@sita.sk .

ax

K téme

Dvadsať poschodí spoločne pešo po každom obede, turistické oddiely či psychoterapia online. Union prináša zamestnávateľom ocenenia a inšpiráciu Investície v roku 2024? Odborníci odporúčajú okrem tradičných investícií sledovať aj nové príležitosti

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Podnikové info

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.