Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
20. októbra 2017 PR správyOstatné od PRservis.skSITA Diskusia()

IBM udelila Univerzite Mateja Bela grant na vedu a výskum

Banská Bystrica – 20. októbra 2017: Spoločnosť IBM sa zapojí ešte intenzívnejšie do vedy a výskumu na slovenských univerzitách. Fakulte politických vied a medzinárodných vzťahov Univerzity Mateja Bela v Banskej Bystrici pridelila grant vo výške 25 tisíc amerických dolárov. Jeho cieľom je rozvoj výskumu s využitím najmodernejších IBM Watson technológií.

„Spoločnosť IBM sa dlhodobo podieľa na zlepšovaní kvality vysokoškolského štúdia na Slovensku aktívnou participáciou na vzdelávaní, ako aj podporou vo forme rôznych grantov. V rámci našej spolupráce s Univerzitou Mateja Bela sme sa rozhodli upriamiť pozornosť na rozvoj kognitívnych systémov, ktoré by mohli byť nasadené k kybernetickom priestore pri predpokladanom vzniku občianskych nepokojov, či ako nástroje na predchádzanie teroristických útokov,“ vysvetľuje generálna riaditeľka spoločnosti IBM Česká republika a Slovensko Zuzana Kocmaníková.

Cieľom výskumu, ktorý sa bude realizovať na základe grantu spoločnosti IBM je navrhnúť spôsoby využitia kognitívnych systémov a pripraviť k danej téme vzdelávacie aktivity a materiály. Riešenie projektu bude trvať dva roky. Výskum bude prebiehať na pôde Centra excelentnosti pre krízové riadenie, ktoré je súčasťou Katedry bezpečnostných štúdií Univerzity Mateja Bela.

„Medzi výskumné témy, na ktorých riešení sa obe strany dohodli patrí napr. aplikácia kognitívnych analýz v kybernetickom priestore na predvídanie a odhaľovanie reálnych bezpečnostných hrozieb, ako sú občianske nepokoje, manipulácie obyvateľstva a pod. Súšasťou riešiteľských postupov výskumu bude okrem iného aj aplikácia pokročilých štatistických algoritmov, analýza sociálnych sietí, či aplikácia behaviorálnej a obsahovej analýzy, s využitím kognitívnych IBM Watson riešení,“ hovorí vedúci riešiteľ výskumu Doc. Karol Fabián z Katedry bezpečnostných štúdií Univerzity Mateja Bela. Do výskumu sa zapojí spolu deväť pracovníkov a doktorandov Univerzity Mateja Bela.

Vďaka grantu spoločnosti IBM získa Fakulta politických vied a medzinárodných vzťahov Univerzity Mateja Bela výkonné nástroje pre kognitívnu analýzu rozsiahlych údajových štruktúr obsiahnutých v sociálnych sieťach. Grant IBM tiež univerzite umožní poskytnúť nevyhnutné prostriedky pre podporu nadaných študentov a doktorandov, bez ktorých sa taký náročný výskum nezaobíde.

K téme

Využitie a prínosy aplikácie PlanRadar na príklade spoločnosti HB Reavis Využitie a prínosy aplikácie PlanRadar na príklade spoločnosti HR Reavis

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Ostatné

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.