Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
30. apríla 2012 PR správyPodnikové info od PRservis.skSITA Diskusia()

IBM prináša nové riešenie PowerLinux

BRATISLAVA 30. apríla – Spoločnosť IBM predstavila nové PowerLinux systémy, ktoré pomáhajú zákazníkom využívať cenovú dostupnosť Linuxu a výhody virtualizačnej technológie pre kritické obchodné aplikácie a úlohy. Riešenia IBM PowerLinux ponúkajú hlbšiu integráciu nového PowerLinux hardvéru, založeného na technológii špičkového procesora Power7, so všeobecne uznávaným linuxovým softvérom od spoločností Red Hat a SUSE. PowerLinux systémy sú určené na analýzu veľkého objemu dát, riadenie aplikácií pre špecifické priemyselné odvetvia a poskytovanie služieb na báze open source infraštruktúry.

Nové riešenia IBM PowerLinux si budú môcť dovoliť spoločnosti akejkoľvek veľkosti, a to vďaka uvedeniu dvoch nových serverov na báze Linux – systém pre nedávno ohlásenú radu systémov IBM PureSystems (konkrétne pre IBM PureFlex systémy) ako aj pre samostatné, vysoko výkonné a energeticky efektívne IBM PowerLinux systémy, ktoré budú cenovo dostupné pre stredné a vyššie podniky.

V porovnaní s konkurenčnými systémami na platforme x86, nové PowerLinux riešenia a podporné systémy sú navrhnuté tak, aby zákazníkom urýchlili nasadenie pri nižších nákladoch a vyššej výkonnosti, spoľahlivosti a možnosti využitia väčšej záťaže. Vďaka tomu dokáže spoločnosť IBM vyhovieť požiadavkám svojich zákazníkov v prístupe k Linuxovým aplikáciam efektívnejšie, podobne ako to úspešne robí v oblasti Unix (AIX) a IBM i na systémoch Power.

Nové riešenie funguje na nízkonákladovom Linuxe špecifickom pre Power systémy a PowerVM virtualizačnej technológii. S jej pomocou IBM poskytuje zákazníkom väčšiu pridanú hodnotu v porovnaní s konkurenčnými komoditnými systémami na platforme x86.

Okrem toho, nahradením dosluhujúcich x86 serverov na báze Windows s PowerLinux systémom a využitím open source aplikácií, môžu klienti naďalej znižovať náklady elimináciou vysokých poplatkov na licencie za proprietárny softvér a poplatkami za upgrade .

Tri nové optimalizované riešenia PowerLinux
Zákazníci zisťujú, že open source softvér im vie pomôcť pri riešení ich obchodných potrieb. Naďalej však zápasia s problémom udržať kvalitu služieb a spoľahlivosť, ktorú predtým dosiahli za pomoci proprietárnych softvérových riešení. Vďaka využitiu autonómnych opravných a riadiacich funkcionalít Power7 systémov môžu mať zákazníci bez problémov spustené jedno alebo aj viac vysoko škálovateľné, spoľahlivé a flexibilné linuxové prostriedia. Tri nové optimalizované riešenia PowerLinux obsahujú:

IBM PowerLinux Big Data analytické riešenia
Viacvláknové paralelné výpočtové schopnosti systémov Power poskytujú vhodné prostriedky pre využitie Apache Hadoop, systému určeného aj pre analytické operácie v rámci Big Data – neštruktúrovaných, rýchlo sa meniacich veľkých objemov údajov. Poskytuje tiež optimálnu platformu pre využitie IBM InfoSphere BigInsights a IBM InfoSphere Streams.

IBM PowerLinux aplikačné riešenia
IBM PowerLinux systémy poskytujú vysoký výkon, efektivitu, bezpečnosť a spoľahlivosť pre mnohé obchodné aplikačné riešenia vybudované na systémoch Linux. Príkladom môže byť IBM PowerLinux Solution Edition pre SAP, prinášajúce jednoduchú implementáciu s nižšími nákladmi v porovnaní so servermi založenými na platforme x86.

IBM PowerLinux OpenSource Services Infrastructure edícia
IBM PowerLinux v kombinácii s Power VM virtualizačnou technológiou poskytuje ideálnu platformu pre infraštruktúru a služby založené na OpenSource softvéri, ako napríklad webové, emailové služby či služby pre spoluprácu v skupinách. Integrované, otestované a vyladené PowerLinux systémy tvoria bezpečnú a škálovateľnú infraštruktúru.

Vybudované na nových serveroch určených len pre Linux
Nové IBM PowerLinux riešenia sú dostupné pre spoločnosti všetkých veľkostí prostredníctvom dvoch nových serverov, špecificky vytvorených pre Linux:

IBM Flex System p24L: dvojprocesorový systém určený pre nedávno ohlásené IBM PureFlex systémy môže obsahovať 12 alebo 16 procesorových jadier Power7. Je dostupný s operačnými systémami Red Hat Entrerpise Linux alebo SUSE Linux Enterprise Server a podporovaný vo všetkých konfiguráciách IBM PureFlex systémov.

IBM PowerLinux 7R2 systém: dvojprocesorový, vysoko výkonný a energeticky efektívny, 2U vysoký server určený pre montáž do racku dostupný v konfiguráciách do 16 jadier Power7 a s operačnými systémami Red Hat Enterpise Linux alebo SUSE Linux Enterprise Server. Škálovateľnosť a efektivita pre viacero Linuxových prostredí je zabezpečená prostredníctvom virtualizačnej technológie PowerVM.

Od roku 2000 má Linux strategickú pozíciu v portfóliu systémov IBM. Spoločnosť ku dnešnému dňu investovala vyše miliardu dolárov do jeho vývoja. IBM je medzi najčastejšími prispievateľmi do linuxového kódu s vyše 600 zamestnancami a viac ako 100 open source projektami. S využitím štandardnej linuxovej technológie prinášajú IBM PowerLinux systémy zákazníkom možnosť lepšieho rozhodovania a prevádzkovania svojich spoločností s nižšími nákladmi.

O IBM
Spoločnosť IBM je jednou z najväčších IT spoločností na svete a pod názvom International Business Machines poskytuje klientom svoje služby už viac ako 100 rokov. Celosvetovo pôsobí vo vyše 170 krajinách, pričom neustále rozširuje svoje geografické pokrytie, a zamestnáva takmer 400 tisíc zamestnancov. Poslaním spoločnosti IBM je pomocou integrovaných, flexibilných a efektívnych riešení pomáhať svojim zákazníkom redukovať náklady a zvýšiť tak ich konkurencieschopnosť na trhu.

Na Slovensku spoločnosť IBM aktívne pôsobí od roku 1990. Samostatná pobočka IBM Slovensko s.r.o. bola založená 7. decembra 1992 a jej novým generálnym riaditeľom je Branislav Šebo. Hlavné sídlo IBM Slovensko sa nachádza v Bratislave s pobočkami v Banskej Bystrici a Košiciach.

PR Servis je komerčný informačný servis určený na publikovanie tlačových správ, informácií, vyhlásení a oznamov určených médiám a verejnosti. Texty sú vysielané v znení, dodanom klientom, bez redakčnej úpravy. Agentúra SITA je distribútorom týchto informácií a za ich obsahovú a štylistickú úroveň nezodpovedá. E-mail: prservis@sita.sk .

ax

K téme

Dvadsať poschodí spoločne pešo po každom obede, turistické oddiely či psychoterapia online. Union prináša zamestnávateľom ocenenia a inšpiráciu Investície v roku 2024? Odborníci odporúčajú okrem tradičných investícií sledovať aj nové príležitosti

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Podnikové info

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.