Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
14. decembra 2015 PR správyPodnikové info od PRservis.skSITA Diskusia()

IBM posilňuje v boji proti kyberzločinu

BRATISLAVA 14. decembra – Spoločnosť IBM otvára novú platformu pre bezpečnostné analytické riešenia IBM Security QRadar, ktorá zákazníkom, obchodným partnerom a ďalším vývojárom pomôže vytvárať aplikácie na mieru s využitím jej pokročilých možností zabezpečenia. Spoločnosť tiež predstavila virtuálne „trhovisko“ IBM Security App Exchange, ktoré bude bezpečnostnej komunite slúžiť na vyvíjanie a zdieľanie aplikácií založených na bezpečnostných technológiách IBM.

Otvorenie platformy pre bezpečnostné analytické riešenia je druhým zásadným krokom, ktorý tento rok IBM podnikla pri rozšírení spolupráce a inovácií v rámci boja proti vysoko organizovanému kybernetickému zločinu. V apríli tohto roka IBM otvorila prostredníctvom IBM X-Force Exchange svoju 700 terabytovú databázu informácií o bezpečnostných hrozbách. Odvtedy sa do tejto platformy zapojilo viac ako 2000 organizácií.

Spoločnosť IBM a jej partneri vrátane spoločností Bit9 + Carbon Black, Brightpoint Security, Exabeam alebo Resilient Systems už IBM Security App Exchange zaplnili desiatkami na mieru prispôsobených aplikácií, ktoré rozširujú bezpečnostné analytické nástroje IBM Security QRadar v oblastiach ako sú správanie užívateľa, dáta o koncových bodoch alebo vizualizácia incidentov. Tieto nové aplikácie ťažia z nových otvorených rozhraní pre programovanie aplikácií (API) pre QRadar. Platforma využíva dátové analytické nástroje a technológie pre zisťovanie hrozieb a odhalenie bezpečnostných incidentov v tisícoch bezpečnostných centrách na svete, okrem iného aj v takmer polovici firiem zaradených do rebríčka Fortune 100.

Otvorený vývoj a spolupráca sú základnými nástrojmi na urýchlenie inovácií v prudko sa meniacom technologickom prostredí. Viac ako 77 percent manažérov uvádza, že zavedenie spolupráce pri vývoji ich firmám pomohlo skrátiť cyklus vývoja produktu a urýchliť jeho uvedenia na trh (pozri štúdia Linux Foundation Collaborative Trends Report 2014).

Medzi novými aplikáciami sú okrem iného:

• Správanie užívateľa (User Behavior) – aplikácia z dielne Exabeam integruje analýzu správania na úrovni užívateľa a profilovanie rizík priamo na paneli QRadar.

• Informácie o hrozbách (Threat Intelligence) – novo vyvinutá aplikácia IBM umožňuje užívateľom riešenia QRadar využiť informácie o hrozbách prostredníctvom formátov pre otvorené štandardy STIX a taxi, a s pomocou týchto dát vytvárať individualizované pravidlá pre zisťovanie korelácií, vyhľadávanie a reportovanie.

• Detekcia a reakcia v koncových bodoch (Endpoint Detection and Response) – Nová aplikácia od firmy Bit9 + Carbon Black ponúka užívateľom QRadaru lepší vhľad do bezpečnostných hrozieb na koncových zariadeniach, osobných počítačoch, notebookoch a serveroch.

• Vizualizácia incidentov (Incident Visualization) – nová aplikácia IBM Security QRadar Incident Overview prináša užívateľom lepšiu vizualizáciu všetkých udalostí s využitím bublín, farieb a prehľadov korelácií. Veľkosť a farba bubliny vyjadrujú závažnosť udalostí, línia medzi nimi potom naznačujú zdieľané IP adresy pri prepojených incidentoch.

Novo predstavená platforma IBM Security QRadar analyzuje dáta v rámci podnikovej IT infraštruktúry a zisťuje potenciálne bezpečnostné riziká. Zákazníci s QRadarom získajú po prvýkrát možnosť vytvárať pravidlá, ktoré povedú k automatickej reakcii v prípade detekcie ohrozenia. Pravidlá vytvorené v rámci QRadaru môžu napríklad automaticky spustiť proces zablokovanie určitých IP adries a obmedziť prístup vybraných používateľov na základe rizikovosti ich profilu.

PR Servis je komerčný informačný servis určený na publikovanie tlačových správ, informácií, vyhlásení a oznamov určených médiám a verejnosti. Texty sú vysielané v znení, dodanom klientom, bez redakčnej úpravy. Agentúra SITA je distribútorom týchto informácií a za ich obsahovú a štylistickú úroveň nezodpovedá. E-mail: prservis@sita.sk .

bx

K téme

Forbes zostavil rebríček najlepších zamestnávateľov na svete. Dominuje mu Samsung GLAMI trendy

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Podnikové info

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.