Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
20. novembra 2012 PR správyPodnikové info od PRservis.skSITA Diskusia()

IBM pomáha zdravotne postihnutým občanom

BRATISLAVA 20. novembra – Spoločnosť IBM Slovensko v spolupráci s organizáciou Národná rada občanov so zdravotným postihnutím v SR už piaty rok pomáha občanom so zdravotným postihnutím zvýšiť svoje šance v uplatnení sa na trhu práce prostredníctvom spoločného projektu zameraného na počítačové a jazykové vzdelávanie.

Zamestnávanie občanov so zdravotným postihnutím je stále aktuálnou témou. Národná rada občanov so zdravotným postihnutím v SR (ďalej len NROZP v SR) preto obzvlášť víta iniciatívu spoločnosti IBM, ktorá pomáha občanom so zdravotným postihnutím prostredníctvom projektu Vzdelávanie OZP pre lepšie uplatnenie sa na pracovnom trhu. Vzdelávací program pozostáva z kurzu anglického jazyka a tréningu PC zručností.

Piaty ročník kurzu začal 14. novembra tohto roka a prebiehať bude do konca marca. Do vzdelávacieho programu sa mohol zapojiť každý občan so zdravotným postihnutím, ktorý má aspoň komunikatívnu úroveň znalostí anglického jazyka a základné PC zručnosti. O vzdelávanie prejavilo záujem 35 občanov s rôznym zdravotným postihnutím. Na základe pohovoru, vybrala spoločnosť IBM do kurzu 12 uchádzačov. Účastníci kurzu majú možnosť nadobudnúť komunikatívne zručnosti obchodnej angličtiny. Okrem toho absolvujú PC vzdelávanie v oblasti bežne používaného kancelárskeho softvéru, vrátane nástrojov ako napríklad Lotus Symphony.

„Okrem certifikátu o absolvovaní kurzu získajú absolventi aj možnosť uchádzať sa o niektorú z množstva pracovných pozícií, ktoré spoločnosť IBM vytvára aj pre občanov so zdravotným postihnutím,“ vysvetlila riaditeľka ľudských zdrojov IBM Slovensko a IBM International Service Centre v Bratislave Radka Blümlová.

Vzdelávací projekt realizuje NROZP v SR v spolupráci so spoločnosťou IBM na Slovensku s veľkým úspechom už piaty rok. Jazykové a PC vzdelávanie pomohlo naštartovať pracovnú kariéru občanom so zdravotným postihnutím priamo v spoločnosti IBM alebo v inej oblasti. Už dnes pracuje niekoľko účastníkov tohto projektu v IBM.

O IBM
Spoločnosť IBM je jednou z najväčších IT spoločností na svete a pod názvom International Business Machines poskytuje klientom svoje služby už viac ako 100 rokov. Celosvetovo pôsobí vo vyše 170 krajinách, pričom neustále rozširuje svoje geografické pokrytie, a zamestnáva vyše 430 tisíc zamestnancov. Poslaním spoločnosti IBM je pomocou integrovaných, flexibilných a efektívnych riešení pomáhať svojim zákazníkom redukovať náklady a zvýšiť tak ich konkurencieschopnosť na trhu.

Na Slovensku spoločnosť IBM aktívne pôsobí od roku 1990. Samostatná pobočka IBM Slovensko s.r.o. bola založená 7. decembra 1992 a jej generálnym riaditeľom je Branislav Šebo. Hlavné sídlo IBM Slovensko sa nachádza v Bratislave s pobočkami v Banskej Bystrici a Košiciach.

Národná rada občanov so zdravotným postihnutím v SR (NROZP v SR)
NROZP v SR je občianskym združením organizácií tvorených občanmi rôznych druhov zdravotného postihnutia: hluchoslepých, chronicky, mentálne, psychicky, sluchovo, telesne, zrakovo, ale aj ďalších.
Vznikla 20. novembra 2003 v rámci projektu Európskeho fóra zdravotného postihnutia financovaného Európskou úniou v súvislosti s prijatím nových 10 členských štátov do Európskej únie.

Členstvo organizácií v NROZP v SR je založené na vzájomnej spolupráci pri presadzovaní lepších životných podmienok občanov so zdravotným postihnutím na národnej, regionálnej a medzinárodnej úrovni. Podmienky spolupráce členských organizácií sú bližšie špecifikované v stanovách NROZP v SR a v zmluve o

NROZP v SR vystupuje ako nezávislý a relevantný partner vlády SR v oblasti politiky zdravotného postihnutia. Od roku 2004 je riadnym členom Európskeho fóra zdravotného postihnutia (Europen Disability Forum – EDF) a čestným členom Inclusion Scotland.

PR Servis je komerčný informačný servis určený na publikovanie tlačových správ, informácií, vyhlásení a oznamov určených médiám a verejnosti. Texty sú vysielané v znení, dodanom klientom, bez redakčnej úpravy. Agentúra SITA je distribútorom týchto informácií a za ich obsahovú a štylistickú úroveň nezodpovedá. E-mail: prservis@sita.sk .

ax

K téme

Dvadsať poschodí spoločne pešo po každom obede, turistické oddiely či psychoterapia online. Union prináša zamestnávateľom ocenenia a inšpiráciu Investície v roku 2024? Odborníci odporúčajú okrem tradičných investícií sledovať aj nové príležitosti

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Podnikové info

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.