Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
19. júna 2014 PR správyPodnikové info od PRservis.skSITA Diskusia()

IBM pomáha start up-om uspieť na trhu

BRATISLAVA 19. júna – Slovenský start-up, spoločnosť Datamolino si razí cestu k úspechu so softvérovými technológiami od spoločnosti IBM. S cieľom zjednodušiť malým a stredne veľkým firmám spracovanie faktúr a účtovníctva, sa tvorcovia projektu Datamolino rozhodli zautomatizovať spracovávanie faktúr.

„Vynálezy kníhtlače Johannom Guttenbergom v 15. storočí, ako aj kopírovania dokumentov spoločnosťou Xerox dodnes významne ovplyvňujú život firiem. My sme si však uvedomili, že dozrel čas aj na odbúranie časovo náročného, ručného prepisovania faktúr,“ hovorí výkonný riaditeľ spoločnosti Datamolino, Andrej Glézl.

Pre malé a stredne veľké firmy je schopnosť spracovávať faktúry bez veľkých finančných nákladov, ktoré si nemôžu dovoliť dnes už nevyhnutnosťou. „A Datamolino im presne takéto cenovo dostupné riešenie prináša. Prví zákazníci Datamolina komunikujú už dnes jednoduchšie so svojimi účtovníkmi a majú komplexný prehľad o svojich faktúrach,“ pokračuje Andrej Glézl.

Na získanie požadovaných informácií z faktúr využíva start-up IBM Datacap. „Nástroj na rozpoznávanie textu IBM Datacap umožňuje Datamolinu spoľahlivo spracovávať dokumenty a vyberať z nich požadované informácie potrebné na automatické spracovanie faktúr,“ hovorí generálny riaditeľ IBM Slovensko Martin Murgáč.

„Robili sme si detailný prieskum rôznych nástrojov. IBM Datacap nás presvedčil priaznivým pomerom cena, výkon, ako aj generovaním presných a spoľahlivých informácií. Odstráni sa chybovosť pri spracovaní faktúr a účtovníci budú odbremenení od nadbytočnej práce,“ dopĺňa Glézl. IBM Datacap pracuje ako univerzálny portál. Zachytáva a transformuje dokumenty získané v rôznej podobe a transformuje ich tak, aby ich mohli firmy ďalej využívať v ERP systémoch firmy.

Poskytuje integrované riešenie pre vzdialené skenovanie a overovanie platnosti dokumentov cez internet pomocou prehliadača. Dokáže vyhľadávať dáta aj v neštruktúrovaných dokumentoch a výrazne tak znižuje náklady na spracovanie akýchkoľvek dokumentov, ako aj pri prechode na digitálny archív alebo elektronické uchovávanie dokumentov. Má široké uplatnenie v odvetví bankovníctva a poisťovníctva, ako aj v odvetviach telekomunikácií a energetiky.

O IBM
Spoločnosť IBM je jednou z najväčších IT spoločností na svete a pod názvom International Business Machines poskytuje klientom svoje služby už viac ako 100 rokov. Celosvetovo pôsobí vo vyše 170 krajinách, pričom neustále rozširuje svoje geografické pokrytie, a zamestnáva vyše 430 tisíc zamestnancov. Poslaním spoločnosti IBM je pomocou integrovaných, flexibilných a efektívnych riešení pomáhať svojim zákazníkom redukovať náklady a zvýšiť tak ich konkurencieschopnosť na trhu. Na Slovensku spoločnosť IBM aktívne pôsobí od roku 1990. Samostatná pobočka IBM Slovensko s.r.o. bola založená 7. decembra 1992 a jej generálnym riaditeľom je Martin Murgáč. Hlavné sídlo IBM Slovensko sa nachádza v Bratislave s pobočkami v Banskej Bystrici a Košiciach.

PR Servis je komerčný informačný servis určený na publikovanie tlačových správ, informácií, vyhlásení a oznamov určených médiám a verejnosti. Texty sú vysielané v znení, dodanom klientom, bez redakčnej úpravy. Agentúra SITA je distribútorom týchto informácií a za ich obsahovú a štylistickú úroveň nezodpovedá. E-mail: prservis@sita.sk .

ax

K téme

Dvadsať poschodí spoločne pešo po každom obede, turistické oddiely či psychoterapia online. Union prináša zamestnávateľom ocenenia a inšpiráciu Investície v roku 2024? Odborníci odporúčajú okrem tradičných investícií sledovať aj nové príležitosti

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Podnikové info

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.