Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
8. júla 2014 PR správyOstatné od PRservis.skSITA Diskusia()

Hudobná skupina zložená z veľvyslancov ohromila východ

BRATISLAVA 8. júla – Obec Hniezdne na severnom Spiši zažila deň plný hudby, zábavy, silných mužov. Expozícia tradičných ľudových remesiel a liehovarníctva Nestville Park oslavovala už tretie narodeniny naozaj vo veľkom štýle. Deväť tisíc návštevníkov si mohlo pozrieť unikátnu expozíciu, medzinárodnú súťaž strongmanov, vychutnať si koncerty slovenských kapiel IMT Smile, Polemic, Peter Cmorík, Bacil a Rakby, Helenine oči, ale vypočuť si aj koncert kapely zloženej z veľvyslancov na Slovensku.

V multikultúrnom zoskupení hrali a spievali veľvyslanci troch krajín. Na perkusie hral veľvyslanec Izraela Alexander Ben Zvi, na klávesy americký veľvyslanec Theodor Sedwick, na gitare exveľvyslanec Rumunska Florinom Voditom. Skupinu doplnil izraelský diplomat Gad Amir a slovenský politológ Grigorij Mesežnikov, ktorí hrali na gitare. Kapelu ešte posilnil profesionálny bubeník Peter Gogola, ktorý v civile pôsobí ako banskobystrický primátor a basgitarista Šai Sadon z IBM Internacional.

Veľvyslanci, ako aj ostatní členovia skupiny sa počas dňa najprv zúčastnili slávnostného odhalenia pamätnej tabule k obnoveniu židovského cintorína v obci Hniezdne a zúčastnili sa znovuvysvätenia revitalizovaného pietneho miesta v obci. Následne si pozreli výstavu kópií diel najznámejších umelcov od 15. storočia, medzi ktorými nechýbajú Lenonardo da Vinci, Sandro Botticelli, Rembrandt či Van Gogh. Po skončení slávnostného programu sa presunuli do Nestville Parku, kde vystúpili pred niekoľkotisícovým davom už v úlohe hudobníkov.

PR Servis je komerčný informačný servis určený na publikovanie tlačových správ, informácií, vyhlásení a oznamov určených médiám a verejnosti. Texty sú vysielané v znení, dodanom klientom, bez redakčnej úpravy. Agentúra SITA je distribútorom týchto informácií a za ich obsahovú a štylistickú úroveň nezodpovedá. E-mail: prservis@sita.sk .

ax

K téme

Erik Truffaz Quartet predstaví v Bratislave svoj najnovší album Lune Rouge Marika Gombitová: Zem menom Láska

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Ostatné

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.