Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
23. apríla 2012 PR správyPodnikové info od PRservis.skSITA Diskusia()

Henkel predlžuje zmluvy členom predstavenstva

BRATISLAVA 23. apríla – Riadiace orgány spoločnosti Henkel AG & Co. KGaA ohlásili, že sa dohodli na predĺžení zmlúv pre predsedu predstavenstva Kaspera Rorsteda a výkonného viceprezidenta pre divíziu Telovej a vlasovej kozmetiky Hansa Van Bylena na ďalšie päťročné obdobie.

“Sme veľmi radi, že Henkel bude môcť naďalej ťažiť zo skúseností a odborných znalostí Kaspera Rorsteda. Pod jeho vedením vo funkcii predsedu predstavenstva od roku 2008 spoločnosť Henkel zaznamenávala veľmi úspešný vývoj. Taktiež s potešením predlžujeme zmluvu pre Hansa Van Bylena, pod ktorého vedením divízia Telovej a vlasovej kozmetiky za posledné roky dosahovala vynikajúcu výkonnosť. V mene výboru akcionárov a dozornej rady spoločnosti Henkel by som im obom i celému predstavenstvu chcela zaželať mnoho ďalších úspechov pri plnení svojich úloh v spoločnosti Henkel,” uviedla Dr. Simone Bagel-Trah, predsedkyňa výboru akcionárov a dozornej rady.

Kasper Rorsted vstúpil do spoločnosti Henkel v roku 2005 ako člen predstavenstva a za predsedu predstavenstva bol menovaný v roku 2008. Hans Van Bylen pracuje pre spoločnosť Henkel od roku 1984 a do predstavenstva bol menovaný v roku 2005.

Spoločnosť Henkel so svojimi vedúcimi značkami a technológiami celosvetovo pôsobí v troch oblastiach podnikania: Starostlivosť o domácnosť, Starostlivosť o telo a Adhesive Technologies (Lepidlá Technológie). Spoločnosť, založená v roku 1876, so svojimi známymi značkami Persil, Schwarzkopf a Loctite globálne zastáva vedúce postavenie na trhu tak v spotrebiteľských ako aj priemyselných odvetviach. Henkel zamestnáva okolo 48 000 pracovníkov a v roku 2011 dosiahol tržby vo výške 15,605 mld. EUR a upravený prevádzkový zisk vo výške 2,029 mld. EUR. Prioritné akcie Henkel sú evidované v indexe DAX a Henkel sa radí medzi 500 obratovo najsilnejší spoločností sveta (Fortune Global 500). Spoločnosť Henkel Slovensko, ako súčasť Henkel Central Eastern Europe, dosiahla v roku 2011 na domácom trhu obrat vo výške 79,2 milióna EUR. Ku koncu roka 2011 spoločnosť zamestnávala 661 pracovníkov.

PR Servis je komerčný informačný servis určený na publikovanie tlačových správ, informácií, vyhlásení a oznamov určených médiám a verejnosti. Texty sú vysielané v znení, dodanom klientom, bez redakčnej úpravy. Agentúra SITA je distribútorom týchto informácií a za ich obsahovú a štylistickú úroveň nezodpovedá. E-mail: prservis@sita.sk .

yv

K téme

Lenka Staňová zo spoločnosti Henkel Slovensko získala prestížne ocenenie HR Talent roka 2024 Kampaň na úsporu energií spoločnosti Henkel Slovensko získala ocenenie v prestížnej súťaži Prokop

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Podnikové info

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.