Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
12. októbra 2012 PR správyPodnikové info od PRservis.skSITA Diskusia()

Henkel obsadil najvyššiu pozíciu v hodnotení udržateľnosti

BRATISLAVA 12. októbra – Lídrom v rebríčkoch udržateľnosti Dow Jones pre celý svet i Európu, Dow Jo-nes Sustainability Index (DJSI World) a Dow Jones Sustainability Index Europe (DJSI Europe) sa už šiesty raz po sebe stala spoločnosť Henkel. Zaujala opäť prvé miesto v kategórii Spotrebného tovaru pre domácnosť a naďalej zostáva jedinou spoločnosťou vo svojom odvetví, ktorá sa tak dostala na celosvetový zoznam (DJSI World), ako aj na európsky zoznam Indexu udržateľnosti (DJSI Europe). Uvedené indexy uvádzajú rebríček korporácií, ktoré sa vo svojich prevádzkach riadia princípmi udržateľného rozvoja.

Dnes boli vyhlásené výsledky hodnotenia udržateľnosti za rok 2012, ktoré realizovala spoločnosť Dow Jones a švajčiarska agentúra Sustainable Asset Management (SAM). Hodnotenie vychádza z dôkladnej analýzy výkonu spoločností v hospodárskej, environmentálnej a sociálnej oblasti, pričom sleduje aspekty ako firemné riadenie, riadenie rizík, branding, zmierňovanie klimatických zmien, štandardy dodávateľského reťazca a praktiky v pracovnoprávnej oblasti. Len desať percent z 2 500 najväčších korporácií sveta sa dostane do výberu rebríčka DJSI World.

„Sme presvedčení o tom, že udržateľnosť je pre nás strategickým faktorom úspechu a konkurenčnou výhodou,“ povedal predseda predstavenstva spoločnosti Henkel, Kasper Rorsted.

„Naše mnohoročné predsavzatie dosahovať udržateľný rozvoj viedlo k tomu, že spoločnosť Henkel získala vynikajúce renomé ako firma, ktorá je celosvetovým lídrom. Túto našu pozíciu chceme upevňovať tým, že budeme aj naďalej spolupracovať s našimi partnermi, zákazníkmi a spotrebiteľmi v snahe vyvinúť reálne riešenia pre udržateľnú budúcnosť.

Henkel sa dlhodobo usiluje o udržateľný rozvoj a jeho výborné počínanie si v tejto oblasti sa dočkalo opakovaného uznania zo strany početných nemeckých a medzinárodných rankingových agentúr: Už po jedenásty rok za sebou bol zaradený do medzinárodného indexu FTSE4Good index.

Spoločnosť sa opätovne nachádza aj v rebríčkoch Ethibel PIONEER a Ethibel EXCELLEN-CE Investment Register. Na poslednom Svetovom hospodárskom fóre v Davose sa Henkel umiestnil na 17. priečke v hodnotení 100 celosvetovo najudržateľnejších korporácií na svete. Takisto bol už po piaty rok za sebou zaradený do zoznamu Inštitútu Etisphere Najetickejších spoločností sveta.

„Aj v oblasti udržateľnosti sme úspešní hlavne vďaka našim zamestnancom – vďaka ich individuálnej angažovanosti, vnútornému presvedčeniu, kreativite, talentu a odbornosti. Premieňajú dobré nápady na obchodné úspechy,“ zdôraznila Kathrin Mengesová, výkonná viceprezidentka pre ľudské zdroje a predsedníčka Rady pre udržateľnosť v spoločnosti Henkel. „Investujeme do schopností a vedomostí našich ľudí a podporujeme každého jednotlivca v tom, aby v rámci svojich každodenných povinností prispieval niečím osobným aj k udržateľnému rozvoju.“

Podrobné informácie o udržateľnosti spoločnosti, ako aj všetky príslušné umiestnenia a ratingy nájdete na webovej stránke www.henkel.com/sustainability.

PR Servis je komerčný informačný servis určený na publikovanie tlačových správ, informácií, vyhlásení a oznamov určených médiám a verejnosti. Texty sú vysielané v znení, dodanom klientom, bez redakčnej úpravy. Agentúra SITA je distribútorom týchto informácií a za ich obsahovú a štylistickú úroveň nezodpovedá. E-mail: prservis@sita.sk .

ax

K téme

Lenka Staňová zo spoločnosti Henkel Slovensko získala prestížne ocenenie HR Talent roka 2024 Kampaň na úsporu energií spoločnosti Henkel Slovensko získala ocenenie v prestížnej súťaži Prokop

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Podnikové info

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.