Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
3. júla 2017 PR správyOstatné od PRservis.skSITA Diskusia()

Gebrüder Weiss: V USA rozbiehame vlastnú regionálnu organizáciu

USA 3. júla 2017 – Atlanta, Boston, Chicago, Los Angeles a New York – od 3. júla posilní globálnu sieť Gebrüder Weiss ďalších päť pobočiek v Spojených štátoch. Rovnako pribudnú aj ďalšie kancelárie leteckej a námornej prepravy v Číne a Nemecku.

Rovnaké služby pod jednou značkou všade vo svete – taká je stratégia logistickej spoločnosti Gebrüder Weiss. Po založení nových pobočiek v Nemecku, Číne, Honkongu a Singapure v prvej polovici roka, prichádza s informáciou o založení ďalšej regionálnej organizácie.

Od 3. júla 2017 sa otvára ďalších 5 pobočiek pod značkou Gebrüder Weiss, a to v Atlante, Bostone a Los Angeles, kde preberie 100 % z niekdajšieho amerického spoločného podniku (joint venture). Ďalšie dve pobočky otvorí spoločnosť v New Yorku a Chicagu, v novej centrále Gebrüder Weiss v USA. V Spojených štátoch bude zamestnaných celkom 100 zamestnancov.

Okrem rôznych prepravných služieb, zameraných na leteckú a námornú prepravu, bude spoločnosť Gebrüder Weiss v nových pobočkách ponúkať aj špecifické logistické riešenia. Spektrum siaha od skladovania tovaru a lokálnej distribúcie, až po riešenia elektronického obchodu, vrátane systémov webových obchodov. Spoločnosť plánuje v nových pobočkách postupne rozvinúť odbornosť v odvetviach, ako sú napríklad oblasti automobilového priemyslu alebo high-tech.

„Spájame globálnu všeobecnú sieť s vysokou mierou lokálneho know-how. S týmto konceptom by sme si aj v nových pobočkách chceli upevniť našu pozíciu poskytovateľa logistických služieb Service Excellence“, povedal Heinz Senger-Weiss, člen predstavenstva v spoločnosti Gebrüder Weiss. S mnohými zákazníkmi sme za posledné roky vyvinuli jednotné riešenia na globálnej úrovni. Túto ponuku by medzičasom chcela spoločnosť Gebrüder Weiss výrazne zintenzívniť, a ďalej rásť spolu so svojimi odberateľmi. „Nezávislá prítomnosť v USA v plnej sile má pre nás popri tom nesmierny strategický význam“, hovorí Senger-Weiss.

NA HLAVNÝCH LOGISTICKÝCH TERMINÁLOCH SVETASpoločnosť Gebrüder Weiss ďalej rozširuje svoje zastúpenie aj v čínskych obchodných centrách. Pobočky, ktoré boli prednedávnom otvorené v Hongkongu a Šenzene podporí od 1. júla 2017 aj reprezentačná kancelária v Čan-ťiang, ktorá je na juhu ekonomicky najsilnejšej provincie Guangdong. Ešte toto leto by malo nasledovať otvorenie ďalšej kancelárie v Guangzhou. V Nemecku medzičasom doplní pobočky leteckej a námornej prepravy Hamburg a Frankfurt aj kancelária na letisku v Düsseldorfe. V priebehu roka otvorí logistická spoločnosť dve ďalšie kancelárie v Mníchove a Stuttgarte. Tým bude mať spoločnosť Gebrüder Weiss zastrešené najdôležitejšie prekladiská po celom svete. O sieti pobočiek a službách vo svete informuje spoločnosť na novej webovej stránke na: www.gw-world.com.

O SPOLOČNOSTI GEBRÜDER WEISSSpoločnosť Gebrüder Weiss má asi 6 500 zamestnancov, 150 vlastných firemných pobočiek a jej predbežný ročný obrat predstavuje viac ako 1,36 miliardy EUR (2016), vďaka čomu patrí k popredným prepravno-logistickým spoločnostiam v Európe. Spoločnosť Gebrüder Weiss Holding AG so sídlom v rakúskom Lauterachu zastrešuje popri hlavných obchodných odvetviach ako pozemná preprava, letecká a námorná preprava alebo logistika aj celý rad vysoko špecializovaných riešení pre rôzne odvetvia a združuje dcérske spoločnosti, okrem iných aj x|vise (logistické poradenstvo), tectraxx (špecialista na oblasť high-tech), inet-logistics (softvérové riešenia pre prepravný manažment TMS), dicall (komunikačné riešenia, prieskum trhu, školenia), Railcargo (vlaková preprava) a Balíkové služby Gebrüder Weiss, spoločník rakúskej spoločnosti DPD. Vďaka tomuto prepojeniu dokáže koncern rýchlo a flexibilne reagovať na požiadavky zákazníkov. Rodinná spoločnosť Gebrüder Weiss, ktorej história pôsobenia v preprave siaha do obdobia staršieho ako 500 rokov, je dnes z dôvodu mnohých ekologických, ekonomických a sociálnych opatrení považovaná za pioniera v oblasti trvalo udržateľného hospodárenia.

K téme

Firma Gebrüder Weiss nie je závislá od logistických developerov Prvý krok k transformácii sektora energetiky. Najväčšie batériové úložisko na Slovensku bolo úspešne zapojené

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Ostatné

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.