Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
2. júna 2015 PR správyOstatné od PRservis.skSITA Diskusia()

Frfloš Ove a jeho nevyspytateľní susedia. Zaručená zábava!

BRATISLAVA 2. júna – Ove má 59 rokov, šoféruje saab a je to muž pevných zásad, neochvejných princípov i nemenných pravidiel. A ešte čosi o ňom musíte vedieť – je to večne nevrlý, zatrpknutý frfloš, v ktorom len ťažko odhalíte dobré srdce.

Milovaná žena mu umrela, stal sa z neho samotár a pomaly stráca zmysel života. Kedysi býval predsedom spoločenstva vlastníkov domov, ale vystriedali ho už pred niekoľkými rokmi – čo on sám považuje za obyčajný puč. Rozhodne mu to však nezabránilo vykonávať funkciu strážcu poriadku. Samozvaného.

Keď sa do domu naproti prisťahujú mladí hluční susedia a namiesto pozdravu sa im len tak mimochodom podarí nacúvať do Oveho poštovej schránky, a ešte k tomu japonským autom, spustí sa kolotoč nečakaných udalostí.
Začína sa príbeh o prekvapujúcom priateľstve, túlavom kocúrovi a najmä o tom, ako sa ľuďom, ktorí sa s Ovem stretnú, zmení život.

„Málovravný človek len málokedy povie sprostosť.“

Ešte by ste mali vedieť, že Ove sa rozhodne spáchať samovraždu. Už ho to všetko nebaví, život sa s ním nemaznal a je načase skončiť. Novonasťahovaní susedia však jeho pokusy zniesť sa z tohto sveta vždy akosi náhodne prekazia. Znovu a znovu.

Muž menom Ove je mimoriadne čítavý príbeh plný láskavého humoru, pri ktorom sa budete smiať od prvej po poslednú stranu. Jeho sila vychádza práve z nápadu autora, v ktorom strieda spomienky s aktuálnym dianím, mieša komiku s nostalgiou, vtip a smútok. Budete sa baviť na Oveho prísnosti v absurdných situáciách a postupne si uvedomíte, že ten protivný dedko je vám vlastne veľmi sympatický.

Najhoršia veta v Oveho živote znie: „Baterky nie sú v cene.“

Začítajte sa do novinky Muž menom Ove.

PR Servis je komerčný informačný servis určený na publikovanie tlačových správ, informácií, vyhlásení a oznamov určených médiám a verejnosti. Texty sú vysielané v znení, dodanom klientom, bez redakčnej úpravy. Agentúra SITA je distribútorom týchto informácií a za ich obsahovú a štylistickú úroveň nezodpovedá. E-mail: prservis@sita.sk .

bx

K téme

Čitateľský zážitok, na aký sa nezabúda… Citlivá duša či realista. Aký je váš knižný temperament?

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Ostatné

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.