Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
8. marca 2013 PR správyOstatné od PRservis.skSITA Diskusia()

Fórum pre 21. storočie zasadne už šiesty krát

BRATISLAVA 8. marca – V piatok 22. marca 2013 sa na pôde fiktívnej medzinárodnej organizácie Fórum pre 21. storočie odohrá záverečné kolo rokovaní už v poradí šiesteho ročníka inovatívneho projektu s názvom Modelová konferencia. Poskytne študentom druhého ročníka inžinierskeho štúdia diplomacie a medzinárodných vzťahov jedinečnú príležitosť aplikovať svoje vedomosti, jazykové schopnosti a komunikačné zručnosti v praxi, v priamej konfrontácii s veľvyslancami akreditovanými v Slovenskej republike, predstaviteľmi medzinárodných organizácií a reprezentantmi akademickej obce.

Podujatie je prístupné verejnosti, tento rok sa nesie v myšlienke: „Think globally, actregionally“. Na programe sú aktuálne témy ekonomického a politického zamerania, ako problematika globálneho otepľovania, rozvojová pomoc pre Afganistan, udržateľnosť riešenia emisií a vízová politika.

Počas posledných piatich mesiacov študenti posledného ročníka medzinárodných vzťahov na Ekonomickej univerzite spolupracujú so zastupiteľskými úradmi, sponzormi a lektormi, ktorí im asistujú pri získavaní praktických skúseností pre organizácii medzinárodnej prestížnej konferencie. Podujatie má tradíciu a odbornej verejnosti je dôverne známe. Je miestom stretnutia odborníkov na medzinárodné témy a priestorom pre vzájomnú výmenu myšlienok a nápadov pre riešenie pálčivých globálnych problémov. Študenti zasadnú v rámci simulovaných rokovaní na pozíciách najvyšších predstaviteľov Európskej únie, USA, ASEAN-u a Afganistanu za spoločný rokovací stôl s cieľom dosiahnuť spoločný a pre všetkých členov čo najprijateľnejší výsledok.

Od spustenia tohtoročného projektu v októbri 2012 bolo doposiaľ vypracovaných takmer 40 oficiálnych dokumentov v anglickom jazyku. Každá sekcia (bezpečnostná, environmentálna, politická a ekonomická) priebežne rokuje, prijíma návrhy diplomatických zástupcov a trénerov vo svojich oblastiach. Tréneri sa so študentmi podelili o svoje skúsenosti z pôsobenia v Indii či Silicon Valley. Výstupy z finálneho kola negociácií budú verejnosti predstavené na plenárnom zasadnutí Fóra pre 21. storočie, ktoré sa uskutoční 22. marca 2013v Aule Ekonomickej univerzity v Bratislave za účasti zástupcov zainteresovaných subjektov a bude spojené so slávnostnou recepciou a tlačovou konferenciou.

Informácie poskytla Andrea Cepláková, Fakulta medzinárodných vzťahov EU v Bratislave. Viac informácií o projekte na www.negociacie.euba.sk alebo Facebooku Modelová konferencia FMV.

Inovatívny interaktívny vzdelávací projekt vo forme simulácií série rokovaní „Modelová konferencia“ vznikol v roku 2007 z iniciatívy Fakulty medzinárodných vzťahov EU v Bratislave. Do učebného plánu je zaradený ako voliteľný predmet pre študentov posledného ročníka. Cieľom projektu je naplnenie potreby rozvíjania procesov aktívneho učenia a zavádzania inovatívnych metód výučby v oblasti hospodárskej diplomacie a medzinárodných vzťahov. Do projektu sú zapojení aj študenti Filozofickej fakulty UK v Bratislave – mladí nádejní tlmočníci a prekladatelia. Dlhodobým spoluorganizátorom projektu je mimovládna organizácia Euroatlantické centrum za podpory Sekcie verejnej diplomacie NATO, spoločnosti Lenovo a Grafton.

Vyhlásenia a oznamy je komerčný informačný servis určený na publikovanie tlačových správ, informácií, vyhlásení a oznamov určených médiám a verejnosti. Texty sú vysielané v znení, dodanom klientom, bez redakčnej úpravy. Agentúra SITA je distribútorom týchto informácií a za ich obsahovú a štylistickú úroveň nezodpovedá. E-mail: prservis@sita.sk .

K téme

BILLA spája sily s Nadáciou DEDO, v projekte CHLEBODARCA rozširujú pomoc pre ľudí v núdzi SARIO: International Business Day 2024

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Ostatné

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.