Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
20. apríla 2013 PR správyOstatné od PRservis.skSITA Diskusia()

Fórum o globálnej bezpečnosti GLOBSEC 2013 sa skončilo

BRATISLAVA 20. apríla – 20. apríl 2013 je tretím a zároveň posledným dňom Globsec-u 2013. Dopoludňajšia sekcia predstavila pohľad špecialistov na bezpečnosť krajín, ohrozenia bezpečnosti, kroky, ktoré tieto ohrozenia môžu minimalizovať, kde je hranica medzi obmedzovaním súkromia a snahou chrániť, kybernetickú bezpečnosť a pod. Avšak nie iba bezpečnostné otázky boli analyzovanou témou počas posledného dňa tejto celosvetovo známej konferencie. Uznávaní odborníci sa sústredili aj na Stredný východ, jeho vzťahy so Spojenými štátmi americkými, súčasné problémy tohto turbulentného regiónu, korene týchto problémov a možné riešenia do budúcnosti.

Generálny tajomník Slovenskej atlantickej komisie, Róbert Vass, vo svojom záverečnom prejave poďakoval všetkým 85 organizátorom tohto 8. ročníka Globsec-u. Zaujímavosťou je, že ich priemerný vek bol 22 rokov. Súčasne poďakoval aj všetkým partnerom, ktorí sa podieľali a podporili tohtoročný Globsec. Tohtoročný Globsec zlomil rekord v každom aspekte. Pripomeňme si napríklad fakt, že na tohtoročnom Globsec-u sa zúčastnilo viac než 1000 hostí zo 62 krajín sveta.

FÓRUM O GLOBÁLNEJ BEZPEČNOSTI V BRATISLAVE (GLOBSEC)
GLOBSEC, ktorý vznikol v roku 2005 na podnet Slovenskej atlantickej komisie, je každoročne popredným podujatím o globálnych výzvach strednej Európy. Zúčastňuje sa ho vyše 650 osobností bezpečnostnej a zahraničnej politiky viac ako 60 štátov, vďaka čomu sa GLOBSEC radí medzi celosvetovo päť najdôležitejších podujatí svojho druhu. Jeho poslaním je dostať strednú Európu do zorného poľa významných európskych a severoamerických hlavných miest a vysielať stredoeurópsku perspektívu do transatlantickej diskusie. Bližšie informácie nájdete na www.globsec.org

SLOVAK ATLANTIC COMMISSION (SAC)
Slovenská atlantická komisia (SAC) je nezávislou nestrannou mimovládnou organizáciou, ktorá už po dve desaťročia dáva strednej Európe silný hlas v zahraničnopolitickej diskusii. SAC presadzuje prehĺbenie regionálnej, európskej a transatlantickej spolupráce vychádzajúc zo základných hodnôt, predovšetkým demokracie, slobody jednotlivca a právneho štátu. Bližšie informácie nájdete na stránke www.ata-sac.org. Slovenská atlantická komisia nedávno založila svoj nový think-tank Central European Policy Institute (CEPI).

PR Servis je komerčný informačný servis určený na publikovanie tlačových správ, informácií, vyhlásení a oznamov určených médiám a verejnosti. Texty sú vysielané v znení, dodanom klientom, bez redakčnej úpravy. Agentúra SITA je distribútorom týchto informácií a za ich obsahovú a štylistickú úroveň nezodpovedá. E-mail: prservis@sita.sk.

K téme

Schneider Electric prináša otvorenú automatizačnú infraštruktúru novej generácie v spolupráci so spoločnosťami Intel a Red Hat Stačilo iba 5 minút a o slovenskej recyklačnej technológii píšu na celom svete

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Ostatné

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.