Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Fitness.jpg
Foto: Bux.sk
5. decembra 2019 PR správyKultúraKnihy od PRservis.skSITA Diskusia()

Fitness diár na rok 2020. Začni žiť zdravšie

5.12.2019 – Nový Fitness diár na rok 2020 môže byť skvelým pomocníkom na vašej ceste k zdraviu a pohode. Inšpirujte sa ako zdravo žiť a mať úctu k sebe samej. Aj v čase, keď myseľ hovorí stop, dokážte telu, že to zvládnete.
Je to diár plný radosti, motivácie, šťastia a lásky k sebe samej.

Pomocou Fitness diára 2020 si zatriedite všetky povinnosti a myšlienky, ktoré vás budú sprevádzať každým dňom.
Je určený prioritne pre ženy všetkých vekových kategórií, ktoré majú rady vo veciach poriadok. Pre ženy, ktoré vedia, čo znamená kráčať po ceste zvanej život. Stane sa nerozlučnou dvojkou práve s tými, ktoré v každej situácii hľadajú najskôr niečo pozitívne, aj keď sa môže zdať pravý opak.
Diár je určený pre všetky, ktoré sú odhodlané kráčať po rôznorodej ceste za svojím krajším a zdravším JA.

Jeho už piate vydanie vás bude krok po kroku sprevádzať ako dosiahnuť sen každučkej jednej z nás. Majte teda všetky informácie na jednom mieste.

V knihe Fitness diár 2020 nájdete informácie od výživovej poradkyne Ivky Eľkovej ako si zostaviť jedálniček na celý deň. Návod od trénera Matúša Špirka ako si zostaviť vyvážený tréningový plán.
Je tam tabuľka na meranie progresu (napr. v behu, konkrétnych cvikoch, a pod.), tiež nový mesačný plánovač cvičenia a porovnávanie 2 podobných potravín.
Kniha obsahuje aj 4-stranový zásobník cvikov, tabuľku s kalorickými hodnotami vrátane vlákniny, tabuľku sezónnosti zeleniny a ovocia, stranu na zapísanie významných dní (narodenín, výročia a pod.) wishlisty a veľa veľa ďalšieho.

Fitness1.jpg
Foto: Bux.sk (3452)

Ako si zostaviť jedálniček na celý deň?

Najskôr je dôležité preštudovať si, z čoho sa skladá tvoja strava – koľko vlákniny, bielkovín, sacharidov a tukov. A ktoré potraviny obsahujú tieto jednotlivé zložky.
Následne je dôležité určiť si cieľ – teda či chceš chudnúť (vtedy musíš byť v kalorickom deficite), alebo udržiavať váhu a naberať svaly (musíš byť v udržiavacom režime alebo miernom kalorickom nadbytku). Zisti si tiež hodnotu svojho bazálneho metabolizmu a potrebné množstvo energie pre teba.
Ak už vieš, ktoré jedlo obsahuje bielkoviny, sacharidy, tuky a vlákninu a poznáš svoj potrebný príjem, môžeš začať zostavovať vhodný jedálniček.

Tvoj jedálny lístok sa môže skladať z troch, zo štyroch, ale pokojne aj z piatich či zo šiestich jedál denne. To všetko záleží na tvojom dennom režime a preferenciách či hlade. Počet jedál denne nemá s chudnutím nič spoločné, dôležité je to, čo ješ.
Najdôležitejšie pri chudnutí sú tvoj denný príjem, bielkoviny a vláknina. To znamená, že ak máš 60 kilogramov, máš prijať cca 90 gramov bielkovín denne. Ak cvičíš intenzívne silové tréningy, pokojne dočasne navýš množstvo na 1,8 – max. 2 g na kg hmotnosti. Ak sa niekedy stane, že nenaplníš svoj denný príjem bielkovín presne – nič sa nedeje. Snaž sa aspoň približne. Päť gramov hore-dole neurobí žiadny rozdiel v dosahovaní tvojho cieľa.

Inzercia

K téme

Katarína Gillerová a jej nový román Ako vietor Súboj s láskou. Nová historická romanca Jany Pronskej

Témy

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Knihy

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.