Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Papco fb finisaz2.jpg
Kunsthalle Bratislava
22. februára 2018 PR správyKultúraUmenie od PRservis.skSITA Diskusia()

FINISÁŽ: Autorská prehliadka výstavy ŠTEFAN PAPČO: Psycho-vertical

BRATISLAVA 22. februára 2018 – Do ťažko prístupných horských masívov umiestňuje svoje diela. Hory mu slúžia ako výstavný priestor, no predovšetkým ako inšpirácia pre vlastnú tvorbu.

KHB pozýva na finisáž výstavy Psycho-vertical a jej autorskú prehliadku so Štefanom Papčom.

Štefan Papčo (*1983) patrí k predstaviteľom súčasného sochárstva a jeho presahov na Slovensku. Je jedným z najvýraznejších absolventov ateliéru Socha a priestor pod vedením Jozefa Jankoviča na Vysokej škole výtvarných umení v Bratislave a laureátom početných ocenení ako napr. Cena nadácie Tatra Banky pre mladého tvorcu, Štipendium Nadácie Novum alebo DAF Grand Prize of Dumbo Arts Festival v New Yorku.

Jeho tvorba osciluje na pomedzí tradičného materiálového sochárstva a jeho odhmotneného – konceptualizovaného variantu, pričom vychádza z osobnej skúsenosti aktívneho horolezca.

Papco fb finisaz4.jpg
Kunsthalle Bratislava

Výstava Psycho-vertical je doposiaľ najrozsiahlejšou prezentáciou mladého autora. Jej názov je rovnomenný s lezeckou trasou vo Vysokých Tatrách, ktorá sa radí medzi najnáročnejšie lezecké výstupy.
Kurátorský výber diel autora z ostatných rokov je obohatený o najnovšie práce. Projekt je zároveň poctou legendárnej Galérii Ganku – fiktívnej ustanovizni, ktorú v roku 1982 vytvoril konceptualista Július Koller na ťažko dostupnej sutinovej tatranskej terase.

Na výstavu boli prizvané aj ďalšie umelkyne a umelci, ktorí svojimi poznámkami prispeli k téme „vertikality“ a prejavom jej politiky, gravitácie, hmoty, ale i k choreografii lezenia a ďalších spríbuznených tém.
Okrem iných to sú Zbyněk Baladrán, Juraj Bartusz, Roman Ondák, Lucia Papčová, Lucia Sceranková, Annie Vigier a Franck Apertet (les gens d´Uterpan), ktorí láskavo prijali pozvanie zapojiť sa do tém nastolených výstavou a samozrejme aj fiktívnou inštitúciou Júliusa Kollera, nachádzajúcou sa na pomedzí Zeme a vesmíru.

25. 2. 2018 (nedeľa)
16:00 hod.
1. poschodie KHB
Vstup voľný

K téme

Michel Houellebecq Osmičky

Témy

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Umenie

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.