Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
29. apríla 2013 PR správyOstatné od PRservis.skSITA Diskusia()

FIA WTCC 2013 na Slovakia Ringu plná známych osobností

BRATISLAVA 29. apríla – Automobilovým pretekárom FIA WTCC 2013 stúpal adrenalín v krvi za volantom rýchlych áut, známe osobnosti si zas užili zvuk motorov a atmosféru podujatia. Do areálu Slovakia Ring prišli povzbudiť jazdcov známe tváre ako napríklad Ivan Jakeš, Danka Barteková, Ivan Tásler a ďalší. Ako prežili napínavý víkend a čo sa im páčilo najviac?

Preteky FIA WTCC 2013 v areáli Slovakia Ring si nenechal ujsť úspešný motocyklový pretekár, štvrtý z tohtoročnej Rely Dakar, Ivan Jakeš. Pôvodne mal štartovať vo VW Castrol Cup. Kvôli nedávnemu nepríjemnému zraneniu ramena a následnej operácii bol však nútený zrušiť svoju účasť a sledovať preteky iba z pozície diváka. Preteky bral ako výzvu, preto ho mrzí neúčasť. Začiatkom apríla si totiž vyskúšal jazdu v aute pretekára Mira Konôpku. Porsche 997 GT3 Cup mu učarovalo a nevedel sa dočkať, že si vyskúša jazdu na okruhu priamo v akcii.

„FIA WTCC sledujem už dlhé roky a som rád, že sa automobilový svet uchytil aj na Slovensku.“
Bronzová medailistka z olympiády v Londýne Danka Barteková prišla na nedeľné preteky FIA WTCC 2013 napriek rodinným povinnostiam. Šarmantná strelkyňa zobrala so sebou aj kamarátku, nechýbal im krásny úsmev na tvári a dobrá nálada. Do areálu Slovakia Ring zavítala prvýkrát v živote a z atmosféry pretekov bola doslova nadšená. Na rýchlu jazdu a super výkony pretekárov hľadí s rešpektom a uznaním. „Obdivujem ľudí, ktorí si sadnú za volant takého auta, neboja sa a proste idú!“ O sebe prezradila, že sa považuje skôr za opatrnú vodičku a z rýchlosti má rešpekt.

Ivana Táslera fascinuje svet automobilov a rýchlych kolies už od detstva. Vo veku 6 -7 rokov si odkladal všetky auto-moto prílohy z vtedajšieho denníka Sport. Láska k tomuto športu mu zostala až dodnes. Má rád atmosféru pretekov a vychutnáva si ju so všetkým, čo k tomu patrí. Na pretekoch FIA WTCC si užil príjemný slnečný deň plný rýchlosti, burácajúceho zvuku motorov a krásnych žien. Slovenský jazdec Štefan Rosina ho pozval do paddocku a osobne ho usadil do svojho Chevroletu Camaro GT3. Ivan bol nadšený: „Super jedlo, super ľudia dobrá atmosféra…sedel som s Rosinom v aute, paráda,“ komentoval svoje pocity.

K svetu rýchlych kolies a silných motorov neodmysliteľne patria aj krásne ženy, ktorými sa to tu počas celého víkendu len tak hemžilo. Návštevníci mali možnosť zahliadnuť aj aktuálne najkrajšiu ženu Slovenska. MISS Slovensko 2013, Karolína Chomisteková, okrem odovzdávania trofejí rozdávala aj úsmevy.

Nie len celebrity využili možnosť navštíviť Slovakia Ring, či už s rodinou, partnermi alebo kamarátmi. Podobne tak urobilo aj ďalších 38 000 divákov.

Viac informácií sa dočítate na www.slovakiaring.sk

Okruh Slovakia Ring / Areál Slovakia Ring
Slovakia Ring je profesionálny pretekársky okruh na Slovensku. S celkovou dĺžkou 5 922 m sa radí medzi najdlhšie v Európe. Kvalitatívnymi a bezpečnostnými parametrami vytvára okruh zázemie nielen pre prestížne svetové šampionáty pod hlavičkou FIA. Od roku 2010 prináša podujatia pre profesionálnych jazdcov, amatérov aj širokú verejnosť.

Komplex Slovakia Ring v Orechovej Potôni predstavuje jedinečný areál na Slovensku. Na jednom mieste ponúka možnosť jazdiť na motoristickom okruhu, zdokonaliť sa v škole bezpečnej jazdy, vyskúšať si off-road a užiť si relax v hoteli. Okruh Slovakia Ring so špičkovými parametrami patrí medzi najkvalitnejšie v Európe. Ponúka pestré možnosti využitia pre profesionálov aj amatérskych jazdcov a prináša pravidelné víkendové podujatia pre širokú verejnosť. Pre všetkých, ktorí si chcú preveriť a zdokonaliť svoje jazdecké zručnosti, je pripravené Centrum bezpečnej jazdy s najmodernejším tréningovým cvičiskom v strednej Európe. Po aktívnom výkone si môžete dopriať výdatný obed či večeru v Hoteli Ring***, ktorý ponúka komfortné ubytovanie a wellness centrum so saunami a bazénom.

PR Servis je komerčný informačný servis určený na publikovanie tlačových správ, informácií, vyhlásení a oznamov určených médiám a verejnosti. Texty sú vysielané v znení, dodanom klientom, bez redakčnej úpravy. Agentúra SITA je distribútorom týchto informácií a za ich obsahovú a štylistickú úroveň nezodpovedá. E-mail: prservis@sita.sk.

K téme

Špičkový slovenský pretekár Maťo Homola je ambasádorom OMV ŠKODA Slovakia Motorsport: ŠKODA vstupuje s novým tímom do slovenského motoršportu

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Ostatné

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.