Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
26. októbra 2015 PR správyKultúra od PRservis.skSITA Diskusia()

Festival KlezMORE onedlho vo Viedni

BRATISLAVA 26. októbra – Medzinárodný festival židovskej hudby a kultúry KlezMORE odštartuje v rakúskej metropole 7. novembra. Klezmer hudba v súčasnosti oslovuje hudobníkov z celého sveta, a preto sa festival štylisticky nevyhraňuje. Už 12. ročník KlezMORE doplnia aj prehliadky nemých filmov s hudobným doprovodom, matiné či jam sessions.

Renomované hudobné podujatie otvorí gala – Yamma Trio z Izraela a americko-rakúska formácia Scheiny’s All Star Yiddish Revue v klube Porgy&Bess. K festivalovým highlightom sa radia Gipsy Klezmer Orchestra z Barcelony, izraelské zoskupenie The Heart An The Wellspring, multikultúrny projekt The Railroad Project s izraelským saxofonistom a spevákom Danielom Zamirom alebo hudobná spolupráca amerického trumpetistu Paula Brodyho a jeho formácie Sadawi so švajčiarskou herečkou a speváčkou Anne Bennent.

Už po druhý raz zavíta festival KlezMORE do Bratislavy. Jeho bratislavskú časť otvoril v predstihu Pressburger Klezmer Band, ktorý koncertom 16. októbra oslávil 20 rokov svojej existencie a uviedol aj nový album Tsvantsik Yorn (20 rokov). Do slovenskej metropoly zavítajú aj formácie Grossmütterche Hatz Salon Orkestar (9. novembra) a Kohelet 3 (13. novembra).

Záverečné gala festivalu židovskej hudby a kultúry vo Viedni bude patriť zoskupeniu Amsterdam Klezmer Band. Definitívnu bodku za festivalom KlezMORE dá 22. novembra v kultúrnom centre Metropol známy rakúsky herec a kabaretista Erwin Steihnhauer, ktorý sa predstaví v umeleckom dialógu s hudobníkmi z formácie Klezmer Reloaded Extended.

PR Servis je komerčný informačný servis určený na publikovanie tlačových správ, informácií, vyhlásení a oznamov určených médiám a verejnosti. Texty sú vysielané v znení, dodanom klientom, bez redakčnej úpravy. Agentúra SITA je distribútorom týchto informácií a za ich obsahovú a štylistickú úroveň nezodpovedá. E-mail: prservis@sita.sk .

bx

K téme

V Nostalgii Salvador Dalí, Francúzska depeša i Paralelné matky Bratislava bude hostiť Finweek. Trojdňový finančný festival začína 26. októbra v HubHub Twin city

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Kultúra

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.