Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
25. júla 2012 PR správyOstatné od PRservis.skSITA Diskusia()

FEP PEVŠ finalizuje medzinárodný projekt LEONARDO

BRATISLAVA 25. júla – Fakulta ekonómie a podnikania Paneurópskej vysokej školy úspešne participuje na medzinárodnom projekte LEONARDO, ktorého cieľom je rozšírenie vzdelávacích systémov vo výrobných organizáciách. FEP PEVŠ vystupuje v pozícii odborného overovateľa projektu financovaného zo zdrojov EÚ.

Koordinačným pracoviskom projektu je profesionálna organizácia Engineers Ireland s bohatými skúsenosťami v budovaní a hodnotení vzdelávacích modelov vo výrobných podnikoch. Jej certifikáty patria v Európe v oblasti technického vzdelávania a odbornej prípravy k vysoko rešpektovaným. Na projekte participujú aj profesionálne a odborné pracoviská zo Slovinska, Rumunska a Portugalska.

Na slovenskej strane sa projekt dlhodobo overoval v spolupráci s firmou MATADOR GROUP, a.s. Podľa záverečného hodnotenia medzinárodného odborného panelu bol model rozvoja a starostlivosti o ľudské zdroje tejto firmy ohodnotený ako mimoriadne kvalitný, vysoko aktuálny a komplexný. Na základe tohto hodnotenia priznala írska profesionálna organizácia Engineers Ireland firme MATADOR GROUP, a.s. certifikát kvality, ktorý oficiálne odovzdajú v najbližšom čase.

„Prínos Fakulty ekonómie a podnikania bol vo všetkých častiach projektu – od výberu výrobného podniku, v podmienkach ktorého sa projekt overoval, až po úspešné finálne medzinárodné hodnotenie a akreditáciu pilotného podniku. Účasť FEP na projekte umožnila zainteresovaným pracovníkom podrobne sa zoznámiť s prvovýrobným prostredím, spoznať v detailoch ich výrobné, marketingové a hlavne personálne problémy a ciele. Získali sme podnety, ktoré chceme v čo najširšej miere premietnuť do našich vzdelávacích a výskumných projektov a programov,“ zhodnotil prof. Ladislav Kabát z Fakulty ekonómie a podnikania PEVŠ.

Prizvanie Fakulty ekonómie a podnikania do tejto medzinárodnej spolupráce je dôkazom uznania, ktorú si fakulta svojimi výsledkami v medzinárodnom prostredí dlhodobo udržuje a upevňuje. Riešiteľmi projektu boli prof. L. Kabát a doc. P. Molnár.

PR Servis je komerčný informačný servis určený na publikovanie tlačových správ, informácií, vyhlásení a oznamov určených médiám a verejnosti. Texty sú vysielané v znení, dodanom klientom, bez redakčnej úpravy. Agentúra SITA je distribútorom týchto informácií a za ich obsahovú a štylistickú úroveň nezodpovedá. E-mail: prservis@sita.sk .

ax

K téme

V Galérii K. Kállaya výstava fotografií M. Vrabka FEP PEVŠ a Matador úspešne zavŕšili spoločný projekt

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Ostatné

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.