Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
18. novembra 2013 PR správyKultúra od PRservis.skSITA Diskusia()

V Galérii K. Kállaya výstava fotografií M. Vrabka

BRATISLAVA 18. novembra – V Galérii Karola Kállaya Fakulty masmédií PEVŠ otvorili výstavu s názvom Tváre, ktorou sa predstavuje významný slovenský fotograf Martin Vrabko. Martin Vrabko (1971) bol v roku 2010 ocenený titulom „The Master Qualified European Photographer“, ktorý je udeľovaný Európskou federáciou profesionálnych fotografov a za obdobie existencie FEP ju získalo iba 38 fotografov. Okrem toho dostal cenu „The Leadership Award“, udeľovanú pod záštitou OSN International Photography Council. V roku 2011 bol predsedom poroty medzinárodnej fotografickej súťaže Fine Art Photograph of the Year Award a v roku 2013 sa stal jedným zo zakladajúcich členov World Photographic Cup. V galérii Fakulty masmédií PEVŠ sa predstavuje sériou zaujímavých portrétnych fotografií. O ich vzniku autor povedal: „Po rokoch strávených v komerčnej a reklamnej profesionálnej fotografii sa mi otvorili dvere do magického sveta ľudskej duše energií a Feng Shui. Tu som našiel zmysluplné uplatnenie mojej práce. Kombinácia sily svetla a neviditeľných aspektov bytia mi umožnila preniknúť často tak do jeho najväčších hĺbok, ako aj do najsvetlejších miest.“

Prví návštevníci výstavy sa zhodli, že z fotografií je naozaj zjavná veľká dávka emócií, akejsi cesty prenikania do duše človeka. Odhaľovanie pocitov radosti šťastia či smútku, trápenia, ktoré sa často skrývajú za fyzickou podobou, krásou človeka. Aj preto, ale nielen preto, sa oplatí výstavu navštíviť. Raritou na výstave je portrét Karla von Habsburga, ktorý Martin Vrabko vytvoril hneď po vystúpení vzácneho hosťa na medzinárodnej vedeckej konferencii Otáz(ni)ky osobnosti.

Študentskou fotografiou mesiaca sa stala fotografia Tomáša Mišuru, študenta prvého ročníka magisterského štúdia Fakulty masmédií PEVŠ.

PR Servis je komerčný informačný servis určený na publikovanie tlačových správ, informácií, vyhlásení a oznamov určených médiám a verejnosti. Texty sú vysielané v znení, dodanom klientom, bez redakčnej úpravy. Agentúra SITA je distribútorom týchto informácií a za ich obsahovú a štylistickú úroveň nezodpovedá. E-mail: prservis@sita.sk .

ax

K téme

Cestujte za programom plným jedinečných kultúrnych a umeleckých zážitkov do metropoly východu Ako prežiť veľkonočné sviatky v regióne Vysoké Tatry?

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Kultúra

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.