Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
26. augusta 2013 PR správyOstatné od PRservis.skSITA Diskusia()

Fakulta psychológie PEVŠ otvára Univerzitu tretieho veku

BRATISLAVA 26. augusta – Po veľkom úspechu praktickej Univerzity tretieho veku na Fakulte práva Paneurópskej vysokej škole spúšťa obdobný projekt i jediná slovenská fakulta psychológie, Fakulta psychológie PEVŠ. V akademickom roku 2013/2014 sa tak môžu študujúci seniori oboznámiť so základnými psychologickými disciplínami, stretnúť sa s rovesníkmi a rozšíriť si pole

Štúdium trvá štyri semestre (dva akademické roky), počas ktorých frekventanti absolvujú prednášky zo všeobecnej, vývinovej a sociálnej psychológie, či psychológie osobnosti a ich uplatnení v reálnom živote. Neskôr získajú teoretické i praktické poznatky z aplikovaných psychologických disciplín (školská, poradenská a pracovná psychológia) a ich dopadu na život človeka. Taktiež sa budú venovať praktickým témam ako psychológia rodiny, zamestnania a odchodu do dôchodku s možnosťou využiteľnosti týchto poznatkov v reálnych životných situáciách. Dôležitou súčasťou výučby je i duševný vývin a kvalita života seniorov.

Prednášky sa konajú každý druhý týždeň v rozsahu 4 vyučovacích hodín. Poslucháči na konci každého semestra píšu semestrálnu prácu na vybranú tému. Úspešným absolventom bude odovzdané osvedčenie o absolvovaní Univerzity tretieho veku – Základy psychológie – teória a prax na slávnostnej promócii.

„Univerzita tretieho veku na Fakulte psychológie PEVŠ má poskytnúť svojim poslucháčom z radov seniorov zaujímavé, no najmä prakticky orientované vzdelanie. Psychológia je rozsiahla veda, ktorá sa dá výborne aplikovať priamo v každodennom živote. Preto veríme, že o štúdium bude mimoriadny záujem,“ hovorí dekan Fakulty psychológie prof. PhDr. Teodor Kollárik, DrSc.

Uzávierka prihlášok je 20. septembra 2013.

PR Servis je komerčný informačný servis určený na publikovanie tlačových správ, informácií, vyhlásení a oznamov určených médiám a verejnosti. Texty sú vysielané v znení, dodanom klientom, bez redakčnej úpravy. Agentúra SITA je distribútorom týchto informácií a za ich obsahovú a štylistickú úroveň nezodpovedá. E-mail: prservis@sita.sk .

ax

K téme

Európski študenti hľadali v Bratislave odpovede na celospoločenské témy Katolícka univerzita vykročila na ďalšiu misiu

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Ostatné

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.