Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
6. septembra 2013 PR správyOstatné od PRservis.skSITA Diskusia()

Fakulta PEVŠ otvára ďalší študijný odbor Dizajn médií

BRATISLAVA 6. septembra – Nový atraktívny študijný odbor je k dispozícii už od tohto akademického roku (2013/14). Dizajn médií je určený pre všetkých, ktorí sa zaujímajú o audiovizuálnu tvorbu a moderné grafické formáty.

Študijný program umožní absolventom flexibilne reagovať na súčasné potreby trhu práce v oblasti dizajnu médií, aktívne a tvorivo vstúpiť do dizajnérskych mediálnych procesov, či už v pozícii zamestnanca, alebo v dnešnej dobe populárneho freelancera. Svoje uplatnenie tak nájdu v rôznych oblastiach vizuálnej kultúry, ako napríklad v online a offline grafike, spracovaní reklamných vizuálov, vo vydavateľských domoch, ale tiež pri tvorbe počítačových hier, komiksov a ďalších populárnych grafických formátov.

Na prijímacie pohovory, ktoré odhalia mieru nadania uchádzača, by si mal každý priniesť ukážky vlastných fotografických, grafických, audiovizuálnych prác. Preto majú výhodu záujemcovia o štúdium z príbuzných bakalárskych odborov, v rámci ktorých sa stretli s niektorou z ateliérových tvorieb – fotografickou, grafickou a audiovizuálnou. Dizajn médií je vhodným vzdelaním aj pre záujemcov už pôsobiacich v oblasti grafického spracovania vizuálov, ktorí si chcú prehĺbiť svoje vedomosti a schopnosti.

Štúdium prebieha prevažne v špičkovo zariadenom Mediálnom centre Fakulty masmédií Paneurópskej vysokej školy na Nevädzovej ulici v Bratislave. Študenti tu majú k dispozícii najmodernejšie televízne a rozhlasové štúdiá, fotografické ateliéry, hardvérové a softvérové vybavenie. Navyše na nich dohliadajú vynikajúci odborníci z praxe.

„Cieľom nového študijného programu je pripraviť odborníkov – dizajnérov médií, ktorí budú vedieť v jednotlivých ateliéroch na požadovanej úrovni štúdia profesionálne pracovať s fotografiou, grafikou a filmom,“ vyjadril sa dekan Fakulty masmédií PEVŠ, prof. PhDr. Jozef Leikert. PhD. a dodal: „Súčasťou výučby sú predmety všeobecného a spoločného základu, napríklad predmety z dejín a teórie médií, dizajnu, kultúry i jednotlivých druhov umení. Poslucháč získa poznatkovú, ale tiež aplikačnú a interpretačnú bázu, ktorú môže bohato využívať vo svojej praxi. Naším prvoradým zámerom pri koncipovaní nového študijného odboru bolo, aby sa absolventi nestali ‚iba profesionálmi‘ vo zvolenej tvorbovej oblasti, ale aj odborníkmi, ktorí budú zorientovaní v histórii a súčasnosti a budú vedieť s nadobudnutými vedomosťami profesionálne pracovať.“

Úspešní absolventi môžu pokračovať v doktorandskom štúdiu a po úspešnom ukončení získať vysokoškolské vzdelanie tretieho stupňa.

Prihlášky na magisterské štúdium v odbore Dizajn médií je možné podať do 15. septembra 2013. Všetci uchádzači majú odpustený poplatok za prijímacie konanie, navyše majú v prvom ročníku štúdia 10 % zľavu zo školného.

Prijímacie pohovory sa uskutočnia koncom septembra 2013 v sídle Fakulty masmédií PEVŠ (Tematínska ul. č. 10, Bratislava). Podrobnejšie informácie získajú záujemcovia na študijnom oddelení fakulty.

Ďalšie informácie na www.paneurouni.com

PR Servis je komerčný informačný servis určený na publikovanie tlačových správ, informácií, vyhlásení a oznamov určených médiám a verejnosti. Texty sú vysielané v znení, dodanom klientom, bez redakčnej úpravy. Agentúra SITA je distribútorom týchto informácií a za ich obsahovú a štylistickú úroveň nezodpovedá. E-mail: prservis@sita.sk .

ax

K téme

Trenčianska univerzita získala stavebné povolenie na vybudovanie nového vysokoškolského internátu Fakulta sociálno-ekonomických vzťahov Trenčianskej univerzity potvrdila status excelentného výskumného pracoviska

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Ostatné

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.