Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
86775_img_001 676x451.jpg
22. januára 2018 PR správyŠportHokej od PRservis.skSITA Diskusia()

EUHL ukončila základnú časť, v nadstavbe pokračuje boj o miesta do playoff

BRATISLAVA 22. januára 2018 – V piatom ročníku nadnárodnej súťaži EUHL (Európska univerzitná hokejová liga) sa po prvý raz vsadilo na nový zápasový harmonogram. Kým doteraz sa hrávala základná časť, z ktorej vzišli účastníci playoff, ktorí následne túto vyraďovaciu fázu súťaže odohrali, v aktuálnej sezóne si hráči vyskúšajú nadstavbu. Tá ponúkne možnosť zabojovať o miestenku do playoff tým mužstvám, ktorým sa v základnej časti nepodarilo umiestniť do šiesteho miesta.

EUHL, v ktorej momentálne pôsobia hokejisti – vysokoškoláci zo Slovenska, Česka, Poľska a Maďarska, po prvý raz vsadila na nový zápasový harmonogram. V predchádzajúcich ročníkoch mužstvo odohralo s každým tímom dva vzájomné zápasy, jeden na domácom ľade, druhý na súperovom. Po základnej časti sa osem kádrov s najvyšším počtom bodov stretlo v playoff a vyraďovacím spôsobom sa tí najlepší prebojovali až do finále. V aktuálnom ročníku spomínanej súťaže určenej vysokoškolákom je systém už nastavený inak.

V základnej časti, ktorá sa len pred niekoľkými dňami ukončila, odohral každý tím s každým mužstvom len jeden vzájomný zápas, spolu tak bolo odohratých 78 stretnutí. Na základe bodov, ktoré mohli mužstvá nazbierať, sa na konci základnej časti tabuľka rozdelila na dve skupiny. V tej prvej je 6 tímov (UK Praha, UMB Hockey Team Banská Bystrica, Diplomats Pressburg, Engineers Prague, HC Masaryk University Brno a Paneuropa Kings Bratislava), ktoré postupujú priamo do playoff; v tej druhej je ich 7 (Akademici Plzeň, Gladiators Trenčín, Hokiklub Budapešť, Academy1928 KTH Krynica – Zdrój, Cavaliers Brno, University Shields Olomouc a UNIPO Warriors Prešov), ktoré sa ešte stále môžu pobiť o posledné dve miestenky do vyraďovacej fázy hry.

V tejto spomínanej nadstavbe sa každý tím stretne s každým mužstvom z danej skupiny jedenkrát, pričom zápas sa odohrá na ľade toho celku, u ktorého sa daná dvojica nestretla v rámci základnej časti. Skupina prvých šiestich tímov tak bude bojovať o čo najlepšie umiestnenie pred playoff, v skupine so 7 mužstvami sa bude hrať o posledné dve miestenky do spomínanej vyraďovacej fázy hry. Body, ktoré tímy v nadstavbe získajú, sa im pripočítajú k tím, ktoré získali v základnej časti.

Prvé stretnutia nadstavby sú naplánované na prelome januára a februára, následné playoff odštartuje v polovici marca. Bližšie informácie o termínoch stretnutí nájdete na www.euhl.eu.

 

K téme

Gladiators Trenčín sú majstrami EUHL Bývalý hráč EUHL sa predstavil na majstrovstvách sveta

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Hokej

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.