Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
18. januára 2013 PR správyOstatné od PRservis.skSITA Diskusia()

EKOprofit Bratislava

BRATISLAVA 18. januára – Úspešný viedenský model zvyšovania zodpovednosti podnikov voči životnému prostrediu ÖkobusinessPlan Wien nachádza uplatnenie aj v Bratislave, ktorá v týchto dňoch spúšťa podľa vzoru Viedne svoj vlastný projekt EKOprofit Bratislava.

Projekt má podporiť konkurencieschopnosť nielen bratislavských spoločností, ale aj celého západoslovenského regiónu zvýšením zodpovednosti malých a stredných podnikov k životnému prostrediu. EKOprofit Bratislava (www.ekoprofitbratislava.eu) má prebiehať dva roky a podieľa sa na ňom bratislavský magistrát, Slovenská obchodná a priemyselná komora (SOPK), Národná agentúra pre rozvoj malého a stredného podnikania (NARMSP), viedenský magistrát a rakúska poradenská spoločnosť Denkstatt. Jeho financovanie je zabezpečené z programu cezhraničnej spolupráce Slovenská republika – Rakúsko. Rozpočet sa pohybuje na úrovni 410 000 eur. Vďaka tejto finančnej podpore majú všetky spoločnosti, ktoré sa zapoja do programu EKOprofit Bratislava poradenstvo zdarma. Súčasťou projektu je aj takzvaný Trainee program, ktorý je pre účastníkov programu tiež bezplatný. Prvé školenie prebehlo v decembri, najbližšie školenie záujemcov bude koncom januára.

Projekt prebieha formou konzultácie a poradenstva pre firmy. Cieľom je motivovať podnikateľov k čistejšej produkcii, udržateľnému rozvoju svojich aktivít a zodpovednému podnikaniu. Výsledkom má byť zníženie negatívnych vplyvov na životné prostredie a finančné úspory na energiách, vode, likvidácii odpadu a pod. Vo Viedni bežia podobné projekty už 15 rokov, od roku 1998. Viac ako 900 podnikov participuje na projekte ÖkoBusinessPlan Wien – šetrite podľa plánu“ vo Viedni, podarilo sa tu zrealizovať viac ako 10.000 programov na ochranu životného prostredia, ušetrilo sa takmer 114 miliónov eur na prevádzkových nákladoch firiem, to sú v skratke niektoré úspechy ÖkobusinessPlanu Wien. A koľko ušetrili do projektu zapojené viedenské firmy v číslach v rokoch 1998-2011: o 121 311 ton menej odpadov, o 856 miliónov kilowatthodín menšia spotreba el. energie, o 240.560 ton menej dioxidu uhoľnatého, 90 miliónov ušetreného kilometrovného (čo zodpovedá ceste 2.250 krát okolo zemegule) a spotreba pitn
ej vody klesla o viac ako 2 milióny kubíkov, čo zodpovedá asi 775 olympijským bazénom.

Záujemcovia o účasť na projekte sa môžu zaregistrovať priamo na stránke projektu
www.ekoprofitbratislava.eu, kde sú k dispozícii aj podrobnejšie informácie.

PR Servis je komerčný informačný servis určený na publikovanie tlačových správ, informácií, vyhlásení a oznamov určených médiám a verejnosti. Texty sú vysielané v znení, dodanom klientom, bez redakčnej úpravy. Agentúra SITA je distribútorom týchto informácií a za ich obsahovú a štylistickú úroveň nezodpovedá. E-mail: prservis@sita.sk .

ax

K téme

Dizajn štúdio ÚĽUV : Kresba v priestore. Výstava predstavuje diela tvorcov, ktorých spája hľadanie výtvarných polôh drôtu Orange Podcast roka 2024 predstavuje nové súťažné kategórie, partnerov aj porotu

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Ostatné

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.