Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
21. februára 2014 PR správyOstatné od PRservis.skSITA Diskusia()

Ekohra prekonáva najsmelšie očakávania

BRATISLAVA 21. februára – Počas prvých troch dní trvania „Ekohry“ bolo do súťaže, ktorú pre základné a stredné školy zorganizoval obchodný reťazec Lidl, odovzdaných takmer 600 000 plastových fliaš od nápojov. V „Ekohre“ súťažia školy o ceny v celkovej hodnote 210 000 !

Záujem o „Ekohru“ prekonáva najsmelšie očakávania, počas prvých troch dní bolo prostredníctvom automatov na výkup vratných obalov v predajniach obchodného reťazca Lidl odovzdaných takmer 600 000 plastových fliaš od nápojov! Najviac PET fliaš bolo doteraz prijatých v Michalovciach a v Senici. Všetky vyzbierané plastové fľaše poputujú vďaka spolupráci s partnerskými organizáciami do zberných dvorov v jednotlivých mestách.

„Prostredníctvom ´Ekohry´ chceme prispieť k budovaniu ekologického povedomia žiakov a zároveň ich motivovať k športovaniu. Tieto dve témy patria medzi najdôležitejšie v oblasti našich spoločensky zodpovedných aktivít. Obnove životného prostredia prispievame prostredníctvom kampane ´Voda pre stromy´ a šport na školách podporujeme pri otvorení každej novej predajne,“ povedal Tomáš Bezák, hovorca spoločnosti Lidl Slovenská republika, a dodal: „Veľmi nás teší obrovský záujem o ´Ekohru´, ktorý registrujeme už od prvého oznámenia nášho zámeru usporiadať takúto súťaž. Sme veľmi radi, že sa ´Ekohra´ od prvých hodín rozbehla na plné obrátky.“

„Ekohra“ prebieha v termíne od 17. februára do 16. marca, slávnostné vyhodnotenie sa uskutoční 14. apríla. Princíp „Ekohry“ je jednoduchý. Víťazom sa stane škola, ktorá v stanovenom termíne v predajniach Lidl odovzdá najviac plastových fliaš od nápojov. Pre najusilovnejšie školy sú pripravené mimoriadne zaujímavé výhry.

Prvou cenou je multifunkčné športové ihrisko v hodnote 80 000 eur! Školy umiestnené na druhom a treťom mieste sa tiež môžu tešiť na ihriská v hodnote 55 000, resp. 35 000 eur. Dôvod na radosť budú mať aj žiaci zo škôl na 4. až 7. mieste, vyhrajú totiž rekonštrukciu existujúcich športovísk či športové pomôcky v hodnote 10 000 eur. Celkovo teda školáci hrajú o ceny v hodnote neuveriteľných 210 000 eur! Do súťaže sa môžu zapojiť všetky základné a stredné školy v Slovenskej republike.

PR Servis je komerčný informačný servis určený na publikovanie tlačových správ, informácií, vyhlásení a oznamov určených médiám a verejnosti. Texty sú vysielané v znení, dodanom klientom, bez redakčnej úpravy. Agentúra SITA je distribútorom týchto informácií a za ich obsahovú a štylistickú úroveň nezodpovedá. E-mail: prservis@sita.sk .

ax

K téme

Slovenskô ako maľované Hravá interaktívna motivácia k ekologickému správaniu v OC Korzo Prievidza

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Ostatné

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.