Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
14. mája 2015 PR správyOstatné od PRservis.skSITA Diskusia()

Eco Village odštartovalo netradičnou módnou prehliadkou

BRATISLAVA 14. mája – Zdravý životný štýl a ekologické myslenie sa po druhý raz stali ústrednou myšlienkou trhoviska Eco Village, ktorého organizátorom je BBC 1 Plus, prvá zelená kancelárska budova v Bratislave. Ekologické trhovisko pripravilo bohatý program a oživilo Plynárenskú ulicu viac ako tridsiatimi stánkami s ekologickými výrobkami a zdravými potravinami. Návštevníci sú vítaní aj v piatok 15. mája od 10:00 hod do 16:00 hod.

Eco Village prináša počas dvoch dní na Plynárenskú ulicu v Bratislave netradičný ruch, keď parkovisko oproti vchodu do kancelárskej budovy premenilo na trh s ekologickými výrobkami, bio potravinami a bohatým sprievodným programom.

„Už vlani malo ekologické trhovisko pozitívnu odozvu a preto sme sa rozhodli, že počas druhého ročníka rozšírime nielen počet predajných stánkov, ale predĺžime konanie podujatia na dva dni. Verím, že sa ekologické trhovisko stane tradíciou do ďalších rokov a aj takýmto spôsobom dokážeme šíriť ekologické myslenie v mestskom prostredí,“ povedal Radovan Mihálek, lízingový riaditeľ BBC 1 Plus.

Záštitu nad podujatím prevzali Magistrát Hlavného mesta SR Bratislava a mestská časť Bratislava-Ružinov. „Trhy ako miesto nákupov a stretávania sa sú medzi ľuďmi veľmi obľúbené. Keď sa k tomu ešte pripojí myšlienka propagácie ekológie a vzťahu človeka k okolitému prostrediu, Ružinov rád podporí takéto podujatie. Kúsok od najväčšieho bratislavského trhoviska tak aspoň na dva dni máme ekologické trhovisko,“ uviedol starosta mestskej časti Bratislava-Ružinov Dušan Pekár.

Príjemnú atmosféru ekologického trhoviska prevoniava čerstvo pražená káva, bio palacinky, vôňa zdravých raňajok, vegánskeho jedla, bio potravín a zdravých cukroviniek, ako aj vône prírodných sviečok, bio kozmetiky, kokosového oleja, kakaa či aloe vera produktov, atraktívne sú ekologické výrobky, ozdobou podujatia sú voňavé kvety.

Občianske združenie Supra Bohema otvorilo Eco Village módnou prehliadkou s nezvyčajnými recyklovanými modelmi, deti z Materskej školy Zohor potešili prítomných svojimi recitáciami a spevom. Prezentácia práce študentov z Fakulty architektúry Slovenskej technickej univerzity láka návštevníkov hľadajúcich inšpiráciu, ako využiť recyklované materiály na výrobu hračiek či iných ekologických produktov. Súčasťou atraktívneho programu je aj výstava fotografií Tiny Turnerovej, pre najmladších návštevníkov je k dispozícii detský kútik so Záhradnými hrami a spoločenskými hrami Piatnik. Každý návštevník má tiež možnosť zapojiť sa do súťaže o bicykel značky Kellys.

Eco Village prebieha na parkovisku oproti vchodu do budovy BBC 1 Plus na Plynárenskej ulici v Bratislave vo štvrtok 14. mája od 10:00 do 18:00 a v piatok 15. mája od 10:00 do 16:00.

Informácie o Eco Village je možné sledovať na stránke www.facebook.com/ecovillage.sk, ako aj na Facebooku udalosti www.facebook.com/events/972982792742548.

Účastníci na Eco Village 2015:
269 o.z. (vegánske jedlo); Aloeverovo (predaj aloe vera); Ave Cafe (domáce limonády); BikeLab (bicykle na miešanie zdravých štiav a cukrovej vaty); Bio Palalacinky (bio palacinky); Bratislavský okrášľovací spolok o.z.; Bistro Mladosť (zdravé bistro); Bruncher (bio produkty); Fakulta architektúry STU (workshop študentov); Farebné vinárstvo (domáce vinárstvo); Fjällräven a Hanwag (outdoorové oblečenie); Fiori (kvetinárstvo); EKOrast o.z.; Inštitút stresu (diagnostika stresu); Jablčnô (jablkový alkoholický mušt); Kakao shop (kakaové produkty); kuchár Pepe (raw dobroty); Kulau (kokosové produkty); Luminia (sviečky z prírodných voskov); MatchaTea (zdravé čaje); keramikárka Soňa Zelisková; OrganiCare (biokozmetika); Petit Lulu (eko plienky); Plná špajza (zdravé tyčinky); Riga Soap (ručne vyrábané mydlá); Anna K, Ivonne de Sax (ručne vyrábané brošne a oblečenie); Human Base (predaj šmakoun); Šungit Time (uhlíky na čistenie vody); Supra Bohema o.z.(móda z recyklovaných materiálov); Urban Coffee (čerstvo pražená káva)

PR Servis je komerčný informačný servis určený na publikovanie tlačových správ, informácií, vyhlásení a oznamov určených médiám a verejnosti. Texty sú vysielané v znení, dodanom klientom, bez redakčnej úpravy. Agentúra SITA je distribútorom týchto informácií a za ich obsahovú a štylistickú úroveň nezodpovedá. E-mail: prservis@sita.sk .

ax

K téme

UNICEF oslavuje, rozdáva darčeky i arašidovú pomoc Unikátny dokument Karel vstúpil do slovenských kín

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Ostatné

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.