Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
2. apríla 2012 PR správyPodnikové info od PRservis.skSITA Diskusia()

ECO-GLOBAL plánuje investíciu v hodnote 40 mil EUR

Moldava nad Bodvou 2. apríla – Spoločnosť plánuje vybudovať závod na materiálové a energetické zhodnocovanie odpadov v úpravárenskom komplexe bývalého Sideritu v Nižnej Slanej. Zámer sprevádza nadšenie z vytvorenia pracovných miest v regióne s vyše 27% nezamestnanosťou na jednej strane a strach obyvateľov z dopadu na životné prostredie na strane druhej.

Investor predstavil svoj zámer po prvý krát v roku 2009. Odvtedy postupuje v rámci zákonom stanovených nariadení a zhromažďuje všetky povolenia potrebné pre konečné odsúhlasenie spustenia prevádzky.

V závode by sa mal ekologicky zhodnocovať odpad.

„V závode sú plánované najmodernejšie BAT technológie(najlepšia dostupná technika), ktoré dokážu ekologicky zhodnotiť odpad najmä z hutníckeho priemyslu. Výsledkom procesu budú vysokopecné pelety, ktoré sa dajú následne opäť využiť ako vsádzka do vysokej pece. Ekologickosť procesu zaručujú tkanivové filtre, zachytávajúce všetky tuhé znečisťujúce látky(pod 5mg/m3), ktoré sa tak nebudú šíriť do ovzdušia. Všetky zariadenia tohto typu sú navyše dnes už odskúšané a veľmi spoľahlivé. Sú online monitorované a kontrolované úradmi životného prostredia“, približuje fungovanie závodu konateľ spoločnosti Ing. Vojtech Bodnár.

Rozporuplné reakcie obyvateľov i obcí.

V lete 2011 Obecné zastupiteľstvo obce Nižná Slaná odsúhlasilo zahájenie procesu pre získanie štúdie dopadu na životné prostredie (tzv. EIA), ktorú investor v októbri minulého roka získal. V závere roka však poslanci svoje rozhodnutie zmenili.

„Iste, nie je jednoduché prijať niečo neznáme. Preto sa snažíme komunikovať s poslancami, starostami okolitých obcí a v neposlednom rade so samotnými obyvateľmi regiónu a pozývame ich na exkurzie do podobných prevádzok na Slovensku.Najviac investíciu vítajú občania, ktorí si uvedomujú veľkú príležitosť pre vytvorenie teraz až 150 pracovných miest av ďalšej fáze až do 400. Bola by škoda nevyužiť ideálnu polohu bývalého závodu Siderit, ktorý okrem vhodnej technológie po sebe zanechal aj širokú základňu, v súčasnosti nezamestnanej, odbornej pracovnej sily, ktorá by bola pre zariadenie rozhodne veľkým prínosom“, dodáva Bodnár.

Na Slovensku sa v súčasnej dobe zhodnocuje len veľmi nízke percento z celkového vyprodukovaného priemyselného odpadu, ešte stále sa veľké množstvá takéhoto odpadu skládkujú. Spoločnosť ECO-GLOBAL chce touto investíciou zlepšiť situáciu v oblasti zhodnocovania odpadov v našej krajine a prispieť tak k plneniu požiadaviek EU v oblasti životného prostredia na Slovensku.

ECO-GLOBAL s.r.o. je spoločnosť zaoberajúca sa environmentálnou problematikou v oblasti nakladania s odpadmi, jeho materiálového a energetického zhodnocovania, zabezpečovania vstupov pre spracovateľov železonosných materiálov.
Pre viac informácií kontaktujte eco-global@eco-global.sk.

PR Servis je komerčný informačný servis určený na publikovanie tlačových správ, informácií, vyhlásení a oznamov určených médiám a verejnosti. Texty sú vysielané v znení, dodanom klientom, bez redakčnej úpravy. Agentúra SITA je distribútorom týchto informácií a za ich obsahovú a štylistickú úroveň nezodpovedá. E-mail: prservis@sita.sk .

yv

K téme

Roller Disco prechádza z oranžovej na tyrkysovú: Ayvens opäť podporí festival Pohoda ôsmimi automobilmi 365.bank na zahraničných trhoch opäť emitovala a úspešne umiestnila ďalší balík MREL dlhopisov pre inštitucionálnych investorov

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Podnikové info

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.