Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
5. októbra 2012 PR správyOstatné od PRservis.skSITA Diskusia()

Drvte, štiepkujte. Ušetríte čas aj financie

BRATISLAVA 5. októbra – Ako záhradu upratať tak, aby sme nemuseli odpad páliť a dymom tak obťažovať susedov, keď je navyše pálenie vetiev mnohokrát zakázané a taký materiál sa nehodí ani ako palivo do pece? Práve vtedy prichádza tá pravá chvíľa pre drvič alebo štiepkovač, ktorý si s problémom záhradného odpadu zo stromov a kríkov veľmi dobre poradí.

Väčšina elektrických drvičov spracováva konáre s priemerom až 4,5 cm pomocou sústavy rotujúcich nožov. Nadrvený záhradný odpad potom môžete skompostovať alebo ho použiť ako mulč okolo kríkov a stromov, za

ktorý tak nemusíme platiť. Najobľúbenejšie a najpraktickejšie sú drviče s priehľadným plastovým boxom, ktorý uľahčuje kontrolu naplnenia aj transport drviny, a s praktickými kolieskami pre jednoduché premiestnenie stroja z jedného miesta záhrady na druhé.

Ak však chcete vetvy využiť ako palivo do pecí a kotlov, môžete siahnuť po štiepkovači. „Vo vnútri majú ozubené koleso, vlastne akúsi frézku, ktorá vetvy odkrajuje a zároveň automaticky vťahuje do vnútorného mechanizmu stroja. Výsledkom sú štiepky, približne 2 – 3 centimetre veľké kúsky konárov, ktoré môžete využiť nielen ako mulč, ale po preschnutí aj ako palivo,“ hovorí špecialista na záhradné drviče a štiepkovače z Mountfieldu Jiří Janoušek. Ako štiepky, tak drvinu teda môžete ďalej veľmi efektívne

Ochranné pomôcky

Pri práci s drvičom a štiepkovačom síce kúsky spracovávaného materiálu nevylietavajú, ale aj napriek tomu je vhodné používať ochranné okuliare a pracovné rukavice, ktoré spoľahlivo ochránia dlane pred poranením. Samozrejmosťou by mala byť pevná pracovná obuv.

Drviče a štiepkovače sú praktické stroje, ktoré šetria čas i financie (nemusíte platiť za mulč). Ľahko vám pomôžu so spracovaním všetkého, čo na záhradu nepatrí. Trávnik bude môcť bez nánosov konárov a vetvičiek voľne dýchať a v sezóne vás tešiť krásnym upraveným hustým vzhľadom.

PR Servis je komerčný informačný servis určený na publikovanie tlačových správ, informácií, vyhlásení a oznamov určených médiám a verejnosti. Texty sú vysielané v znení, dodanom klientom, bez redakčnej úpravy. Agentúra SITA je distribútorom týchto informácií a za ich obsahovú a štylistickú úroveň nezodpovedá. E-mail: prservis@sita.sk .

bx

K téme

Lifehack pre domácnosť? Tipy a triky, ako zapojiť umelú inteligenciu Ako prať efektívnejšie a ekologickejšie? Skúste tieto triky

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Ostatné

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.